خانه » اخبار روز » ممنوعیت جدید برای خرید و فروش ارز

ممنوعیت جدید برای خرید و فروش ارز

رئیس کل بانک مرکزی، از برنامه ریزی برای جلوگیری از خرید و فروش ارز در شبکه غیررسمی و تصویب آن در آینده نزدیک خبر داد و گفت: دلالی از بازار ارز برچیده می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود بهمنی از طرحی برای ممنوعیت خرید و فروش ارز در شبکه غیررسمی خبر داد و گفت: کوتاه کردن دست دلالان ارز اصلاح قیمت ها را در پی دارد و همچنین برای بهتر شدن شرایط زندگی مردم و کاهش فشار های موجود هرچه سریع تر طرح منع خرید فروش ارز در خارج از شبکه را تصویب خواهیم کرد.

رئیس کل بانک مرکزی، با تأکید بر اینکه بزودی با تدابیر اندیشیده شده جلوی دلالی ارز گرفته خواهد شد، اظهار داشت: خرید و فروش ارز خارج از شبکه بزودی ممنوع شده و به این ترتیب دست دلالان برای ایجاد نوسان در قیمت ها کوتاه خواهد شد.

وی با بیان اینکه دیگر فردی با انگیزه کسب سود بیشتر نمی تواند دارایی های خود را به ارز تبدیل کند، افزود: منع خرید و فروش ارز امکان معامله ارز در خارج از شبکه را ممنوع خواهد کرد یعنی کسی دیگر حق تهیه ارز را نداشته و کسانی که ارز نگه داری می کنند باید در زمانی مقرر به شبکه اظهار کنند.

بهمنی از منع خرید و فروش ارز در خارج از شبکه خبر داد و بیان داشت: کوتاه کردن دست دلالان ارز اصلاح قیمت ها را در پی دارد. رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه باید اشخاصی که نیاز به ارز دارند اقدام به خرید آن کنند گفت: در صورتی که نیاز کاذب با هدف سود بری بیشتر مبنای خرید باشد تورم را در جامعه دامن خواهد زد.

رئیس کل بانک مرکزی، ادامه داد: افرادی که برای واردات یا مسافرت به کشور های خارجی نیاز به ارز دارند می توانند به خرید آن اقدام کنند و در غیر اینصورت نمی توانند با خرید ارز موجبات عدم تعادل را در بازار فراهم کنند. وی اجرای طرح منع خرید و فروش ارز را باعث بهتر شدن قیمت ها و کاهش فشار های اقتصادی ناشی از نابه سامانی وضع ارز دانست.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *