خانه » اخبار روز » کلاهبردارها فروشنده زمین اجیر می‌کردند

کلاهبردارها فروشنده زمین اجیر می‌کردند

دو مرد كه سند یك قطعه زمین 1650 متری در شهریار را جعل و آن را به 9 قطعه تبدیل كرده و با اجیر كردن یك مرد معتاد و یك زن فقیر و معرفی آنها به عنوان مالكان اصلی زمین ها، صدها میلیون تومان كلاهبرداری كرده بودند، تحت تعقیب قرار گرفتند و دو همدست آنها دستگیر شدند.

به گزارش جام جم، چندی پیش مردی با حضور در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار از یك زن و مرد به اتهام جعل سند قطعه زمین 1650 متری وی و تفكیك آن به 9 قطعه زمین و كلاهبرداری از طریق فروش این قطعات شكایت كرد.

شاكی گفت: تصمیم داشتم یك قطعه زمین 1650 متری ام را كه در جنوب شهریار قرار داشت، بفروشم. اما متوجه شدم كل زمین به 9 قطعه تقسیم و بدون اطلاع من، به افراد مختلفی فروخته شده؛ به طوری كه تعدادی از مالكان آن در حال احداث ساختمان بودند.

وی اضافه كرد: وقتی سند اصلی را به آنها نشان دادم و خود را مالك اصلی زمین ها معرفی كردم، آنها گفتند زمین را از یك زن و مرد كه خود را صاحبان زمین ها معرفی می كردند، با پرداخت 30 تا صد میلیون تومان خریده اند.

در پی این شكایت، پرونده در اختیار مركز پلیس شهریار قرار گرفت و تحقیقات در این رابطه آغاز و معلوم شد سند زمین ها جعل و فروخته شده است.

خریداران در دام زن و مرد شیاد

با اطلاعات به دست آمده و تحقیق از خریداران زمین های شاكی، چهره نگاری رایا نه ای از دو متهم فراری انجام و جستجوی پلیس برای دستگیری آنها آغاز شد. در ادامه جستجوها، هفته گذشته ماموران انتظامی هنگام گشتزنی در شهریار، مرد معتادی را كه در حال جمع آوری ضایعات بود و شباهت بسیاری به متهم كلاهبردار داشت، مشاهده و وی را دستگیر كردند.

متهم به پلیس آگاهی منتقل شد و تعدادی از خریداران زمین در مواجهه حضوری با وی، او را شناسایی و عنوان كردند وی خود را فروشنده زمین ها معرفی و میلیون ها تومان از آنها كلاهبرداری كرده است.

اعتراف مرد معتاد به ایفای نقش فروشنده زمین

متهم وقتی راز كلاهبرداری هایش فاش شد، گفت: معتاد هستم و در زمینه جمع آوری و فروش ضایعات فعالیت دارم. یك روز مشغول جمع آوری ضایعات بودم كه دو مرد به سراغم آمدند و با ادعای این كه قطعه زمینی به عنوان ارث نصیبشان شده، اما به دلیل نبود یكی از وراث نمی توانند زمین را بفروشند؛ از من خواستند نقش آن وارث را بازی كنم و سند زمین را به نام من ثبت كنند تا با تفكیك قطعات، براحتی آن را بفروشند.

وی افزود: آنها در قبال این كار به من سه میلیون تومان دادند. من هم همراهشان به چند دفترخانه رفتم و با معرفی خود به عنوان مالك، زمین های فروخته شده را به نام خریداران جدید ثبت كردم.

به این ترتیب مرد معتاد با دستور قضایی بازداشت و روانه زندان شد. این در حالی بود كه جستجوی پلیس برای دستگیری زن شیاد و دو كلاهبردار اصلی ادامه داشت تا این كه دو روز پیش هویت زن متهم نیز شناسایی و وی در خانه اش در یكی از محله های جنوبی شهریار دستگیر شد.

اعتراف زن فقیر به همدستی با جاعلان كلاهبردار

این زن نیز با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی اعتراف كرد به دلیل مشكل مالی، درصدد گرفتن وام بوده تا این كه هنگام مراجعه به بانكی، با دو مرد آشنا شده كه آنها از او خواسته اند به جای خواهر بیمارشان به دفترخانه  بیاید و سند زمین هایش را كه به افرادی فروخته اند، امضا كند. آنها در قبال این كار ابتدا دو میلیون تومان به وی پرداخت و عنوان كرده اند بعد از چند ماه نیز سه میلیون تومان دیگر به او می دهند.

این زن نیز وسوسه شده و با دو مرد شیاد همدستی كرده تا آنها بتوانند زمین های شاكی را بفروشند و صدها میلیون تومان كلاهبرداری كنند.

بنابراین گزارش، در پی اعتراف این متهم، برای او نیز قرار قانونی صادر شد. جستجوی گسترده پلیس برای دستگیری دو مرد جاعل كلاهبردار ادامه دارد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *