خانه » اخبار روز » آلوده‌ترین مناطق تهران

آلوده‌ترین مناطق تهران

رئيس اداره بهداشت و هواي وزارت بهداشت گفت: دو منطقه يافت آباد و ميدان امام خميني بيشترين ذرات معلق هوا را دارد و آلوده ترين مناطق تهران است.
شیدا ملک افضلی در گفت وگو با فارس افزود: با بررسی های انجام شده در بین 38 پایگاه سنجش آلودگی هوا و در میان آلاینده های سطح شهر تهران، بیشترین میزان آلایندگی در 2 ایستگاه امام خمینی برای آلاینده دی اکسید نیتروژن با 104 واحد و ذرات معلق هوا با 2.5 میکرون در پارک قائم واقع در محله یافت آباد با 159 واحد است.
وی ادامه داد: با توجه به تمهیدات کارگروه ملی و وضعیت هواشناسی نسبت به روز گذشته، آلاینده ها بیشترین کاهش را داشته و در پارک قائم در یافت آباد از 162 واحد به 159 واحد در امروز کاهش یافته است.
رئیس اداره مبارزه با آلودگی هوای وزارت بهداشت گفت: میانگین کلی نشان داده ذرات PM2.5 در روز گذشته 137 بوده که امروز به 128 واحد رسیده است و به طور کلی 10 واحد از شاخص میانگین آلاینده ها کاهش یافته است.
ملک افضلی افزود در مورد سطح آلاینده سرب نیز گفت: تعدادی از ایستگاههای سنجش در سطح تهران در اختیار سازمان محیط زیست و شرکت کنترل کیفیت هوای تهران است و در این زمینه میزان سرب در سطح شهر به عنوان آلاینده ای که مضر بوده در نظر گرفته نمی شود چرا که سرب از سوخت مصرفی خودروها حذف شده است.
وی تصریح کرد: در مورد مونوکسیدکربن نیز تفاوت بارزی از روز گذشته تا امروز مشاهده نمی شود و طبق سنجش 38 ایستگاه،32 واحد در روز گذشته به 34 واحد در امروز رسیده است.
رئیس اداره مبارزه با آلودگی هوای وزارت بهداشت گفت: شاخصی از آلاینده را مضر اعلام می کنیم که بیش از 100 واحد باشد.بنابراین با توجه به شاخص های موجود در آلاینده مونوکسیدکربن،در شرایط سالم قرار داریم.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

یائسگی

داغ شدن در یائسگی چگونه صورت می گیرد؟

داغ شدن یک احساس گرمای غیر قابل تحمل است که زنان در یائسگی آن را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *