خانه » گالری عکس » حیوانات » گاومیش کوهان دار آمریکایی

گاومیش کوهان دار آمریکایی

گاومیش کوهان دار آمریکایی که سمبل جانوران دشت های وسیع آمریکاست، اغلب اوقات با بوفالو اشتباه گرفته می شود. به هر اسمی که نامیده شوند، آنها جانورانی قوی و سنگین ترین حیوانات خشکی شمال آمریکا به شمار می آیند.

قد گاومیش کوهان دار آمریکایی از سرشانه به 5 تا 6.5 فوت (1.5 تا 2 متر) می رسد و وزن آن می تواند به بیش از یک تن (907 کیلوگرم) برسد. با وجود جثه عظیمی که دارند، دوندگان سریعی هستند. زمانی که مجبور باشند می توانند با سرعت 40 مایل بر ساعت (65 کیلومتر بر ساعت) بدوند. طول شاخ های خمیده و نوک تیز آنها ممکن است به 2 فوت (61 سانتی متر) برسد.

گاومیش های کوهان دار آمریکایی با شاخ های تیز و بزرگ شان جنگاوران مهیب و ترسناکی به شمار می آیند. در طول فصل جفت گیری، گاوهای نر برای راه یافتن به حریم گاوهای ماده با یکدیگر سرشاخ می شوند، اما دوئل آنها به ندرت به مرگ می انجامد.

گاومیش کوهان دار آمریکایی

 

گاومیش های کوهان دار آمریکایی با شاخ های تیز و بزرگ شان جنگاوران مهیب و ترسناکی به شمار می آیند. در طول فصل جفت گیری، گاوهای نر برای راه یافتن به حریم گاوهای ماده با یکدیگر سرشاخ می شوند، اما دوئل آنها به ندرت به مرگ می انجامد.

این چرندگان بزرگ از علف های دشت ها، گیاهان، درختچه ها و بوته ها تغذیه می کنند. آنها در حالی که نشخوار می کنند، غذایشان را برمی گردانند و قبل از هضم نهایی آن را می جوند.

ماده گاوها و گاوهای نر بالغ عموما در گروه های مستقل و کوچک زندگی می کنند و در طول فصل جفت گیری در تابستان در گله های بسیار بزرگ گرد هم می آیند. گاوهای نر برای جلو افتادن در جفت گیری با هم درگیر می شوند و زورآزمایی می کنند، اما چنین رقابت هایی به ندرت خطرناک است. ماده گاوها بعد از گذراندن نه ماه دوره بارداری یک گوساله به دنیا می آورند.

گاومیش های کوهان دار آمریکایی دشت های وسیعی را تحت پوشش قرار می دهند و برای مجموعه دشت های هندوستان، اهمیتی اساسی دارند. طی قرن نوزدهم، مهاجران حدود 50 میلیون گاومیش را برای تامین غذا و تفریح و سرگرمی خود کشتند و بومیان آمریکا را از مهم ترین سرمایه طبیعی شان محروم ساختند. یک مرتبه گله های عظیم این حیوانات به تنها چند صد راس کاهش یافت. امروزه، شمار گاومیش های کوهان دار آمریکایی تا حدودی افزایش یافته و تقریبا 200.000 گاومیش در مزارع و شکارگاه های منطقه زندگی می کنند.

قلمروی جغرافیایی گاومیش کوهان دار آمریکاییقلمروی جغرافیایی گاومیش کوهان دار آمریکایی

در یک نگاه

نوع:

پستان دار

رژیم غذایی:

گیاه خوار

متوسط طول عمر طبیعی:

12 تا 20 سال

اندازه:

سر و بدن، 7 تا 11.5 فوت (2.1 تا 3.5 متر)؛ دم 19.75 تا 23.5 اینچ (50 تا 60 سانتی متر)

وزن:

930 تا 2200 پوند (422 تا 998 کیلوگرم)

نسبت قد آنها به یک انسان 6 فوتی (2 متری)نام گروه:

گله

نسبت قد آنها به یک انسان 6 فوتی (2 متری)

آیا می دانستید؟

پوست ضخیم و پشمالوی گاومیش کوهان دار آمریکایی آنقدر خوب عایق بندی شده که برف می تواند بدون آنکه ذوب شود پشت آن بنشیند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عکسهای پیش زمینه گوشی آیفون

عکسهای پیش زمینه گوشی آیفون

در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان چند نمونه عکس پیش زمینه گوشی را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.