خانه » اخبار روز » اجتماعی » هدیه 15 میلیاردی احمدی نژاد

هدیه 15 میلیاردی احمدی نژاد

خبرگزاری ایسنا:فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به هدیه 15 میلیارد تومانی رییس جمهور برای تقویت پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: این هدیه در حالی به پلیس اهدا شد که ما برای تخصیص این رقم درخواستی نداشته ایم اما مطمئنا این پول برای جبران خدمات و خرید تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد.

سردار اسماعیل احمدی مقدم ظهر دیروز در هشتمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه جزو آرزوهای ماست که ضرورتی درایستادن ماموران بر سر چهارراه ها نباشد، گفت: امیدواریم با ارتقا فرهنگ عمومی، حفظ امنیت منوط به رویت ماموران پلیس بر سر چهارراه ها نباشد.

وی گفت: معمولا در تعطیلات نوروز سه شیفت کاری در پلیس داریم، که بر این اساس گروهی از ماموران در مرخصی و دو گروه نیز در حال خدمت هستند که این شیفت بندی معمولا در مورد ماموران راهنمایی و رانندگی به خصوص در حوزه پلیس راه اجرایی نمی شود.

فرمانده ناجا با اشاره به افزایش حجم سفرهای نوروزی گفت: فعالیت ماموران پلیس در حوزه راهنمایی و رانندگی به گونه ای است که زمانی که مردم قصد استراحت و تفریح دارند، تازه کار ماموران آغاز می شود.

وی با بیان اینکه یک سازمان باید برای حرکت مستمر علمی هماهنگ، منسجم و هدفمند باشد، گفت: بهره مندی از فناوری های جدید همراه با ارتقا دانش و حرفه ای گرایی کارکنان در رفتار و ماموریت ها باعث می شود که یک واحد زنده تر و پاسخگوتر باشد و خوشبختانه حوزه راهور به دلیل استقرار یک نظام نوشوندگی و پویایی جزو این ساز مان های پویا محسوب می شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پویایی نظام راهبردی و توسعه باید به گونه ای باشد که این سازمان مرتبا به روز شود، گفت: این مسئله در پلیس راهنمایی و رانندگی به خوبی اجرایی شده است.

احمدی مقدم با بیان اینکه خوشبختانه رییس جمهور در حوزه راهور درک و شناخت خوبی دارد و مستمرا پیگیر مسائل این حوزه هستند، گفت: گاهی برخی فشارهای محیطی ما را از اهداف مطلوب دور می کند اما در مجموع با اعمال مدیریت، حرکت رو به جلو و پیشرونده ای داشته ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث ایمنی خودروها اشاره کرد و گفت: خودروسازان با فشار و ضرب و زور تلاش می کنند استانداردهای ایمنی را حذف کنند و نیروی انتظامی به عنوان آخرین مرحله زیر فشارهای زیادی مقاومت کرده که اگر نیروی انتظامی به عنوان آخرین سنگر زنجیر را بیاندازد حرکت پس رونده ای در حوزه امنیت خودرو خواهیم داشت و پس از آن نیز برگرداندن اوضاع به حالت اولیه میسر نیست.

فرمانده ناجا با بیان اینکه برخی از خودروسازان سعی دارند با آوردن مجوزهایی نیروی انتظامی را تسلیم کنند، گفت: این پدیده زشتی است که خوشبختانه اجماعی نیز در این مورد به وجود آمده است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه انداختن همه مسائل به گردن تحریم ها درست نیست، گفت: اگر واقعا بهانه خودروسازان تحریم است باید واردات خودروهای خارجی کاهش یابد اما آمارها نشان داده است که نه تنها واردات خودروهای خارجی کاهش نیافته است بلکه شماره گذاری خودروهایی که بیشترین وابستگی را به قطعات خارجی دارند نیز افزایش نشان می دهد که این مسئله بیانگر آن است که صداقتی در این حوزه وجود ندارد و برخی از شرایط بازار سوء استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه نباید حرف اول و آخر را خودروساز زده و همه به دنبال او بدوند گفت: این شرایط مطلوبی نیست و جای سوال است که چرا باید اتوبوسی واژگون شود و این همه تلفات حاصل شود.

به گفته احمدی مقدم بازی کردن با نیاز مردم و تحت فشار قرار دادن بازار برای رسیدن به اهداف مطلوب نیست.

وی با بیان اینکه اگر از فردا ایمن سازی خودروها در دستور قرار گیرد، 15 سال زمان لازم است تا خودروهای ناایمن از چرخه خارج شوند، گفت: در حوزه خروج خودروهای فرسوده نیز در سال جاری شاهد عقب گرد هستیم و نباید همه مسائل را به تحریم ها نسبت داد.

احمدی مقدم با اشاره به نقش دیگر مسائل در افزایش ایمنی سفر گفت: امداد هوایی ضعیف و کمرنگ است و ناهماهنگی هایی که در مسیر رخ می دهد با اینکه نسبت به گذشته کاهش چشمگیری یافته است اما همچنان این مسئله پابرجاست.

وی با اشاره به اهمیت برون سپاری خدمات الکترونیک در حوزه راهنمایی و رانندگی گفت: ما نباید خود را از تکنولوژی محروم کرده و می توانیم با استناد به ظرفیت های قانون جدید راهنمایی و رانندگی نسبت به برون سپاری خدمات الکترونیک به شرکت های خصوصی اقدام کنیم.

فرمانده ناجا مردمی کردن و برون سپاری را یکی از استراتژی ها و اولویت های پلیس راهور در سال 92 عنوان کرد و با اشاره به نقش رسانه ها و فرهنگسازی در بحث ارتقا سطح فرهنگ ترافیکی مردم گفت: چه خوب است هنرمندان به موضوع تصادفات و آثار زیانبار آن در خانواده ها توجه کنند چرا که یتیم یا بیوه شدن افراد را نمی توان با حساب های ریالی محاسبه کرد.

وی با بیان اینکه در کاهش حوادث و سوانح ترافیکی نقش راه، الگوی حمل و نقل، سیستم امداد و نجات و … تعیین کننده است، گفت: با این حال نقش پلیس بسیار تعیین کننده تر است و پلیس می تواند کمبود سایر بخشها را نیز با حضور مستمر خود جبران کند.

فرمانده ناجا تشکیل شورای عالی ایمنی و حمل و نقل را یکی از اقدامات خوب رییس جمهور عنوان کرد و گفت: اگر این شورای عالی تشکیل شود، می تواند مدیریت خوبی برای حلقه های از هم جدامانده مدیریت ترافیکی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در برنامه های آتی مقرر شده است که پلیس راهنمایی و رانندگی به مانند یگان ویژه ساختاری مستقل داشته باشد، گفت: این پلیس به صورت واحد و یکپارچه عمل خواهد کرد و در حوزه فنی و تخصصی تمرکز می یابد.

وی با بیان اینکه هنوز پلیس از ظرفیت های قانون جدید استفاده نکرده است، گفت: در 11 ماه گذشته 22 درصد برگ جریمه کمتر صادر شده است و ما می توانیم سال اینده با استفاده از ظرفیت های قانونی میزان خسارت را کاهش دهیم.

وی با اشاره به هدیه 15 میلیارد تومانی رییس جمهور برای تقویت پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: این هدیه در حالی به پلیس اهدا شد که ما برای تخصیص این رقم درخواستی نداشته ایم که مطمئنا این پول برای جبران خدمات و خرید تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد.

احمدی مقدم با اشاره به توزیع 3500 خودرو در پلیس راهور عنوان کرد: امسال نیز مقرر شده است که خودروهای عملیاتی یگان هایی همچون یگان ویژه که کم تحرک تر هستند با تغییر لوگو و رنگ در شب عید به راهور واگذار شود که نسبت به نوسازی ناوگان پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی خبرهای منتشر شده مبنی بر اختصاص 10 درصد پول بیمه به پلیس گفت: والله نیروی انتظامی به دنبال افزایش هزینه های مردمی نیست و اگر منابع جدید درخواست می کنند تنها برای کم کردن بار مردم است.

وی با بیان اینکه این خلاف انصاف است گفت: نیروی انتظامی با هیچ یک از سازمان ها و خودروسازان دعوا ندارد و والله فشارهای ما برای ارتقای استانداردها به خودروسازان کمک می کند.

به گفته وی اگر پلیس می تواند از تحریم ها عبور کند حتما بقیه نیز می توانند.

احمدی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر رفتار، اخلاق، ماموران در مواجهه با مردم گفت: پلیس باید خوش سیما، خوش اندام، با منطق و قطعا قاطع باشد و مردم باید شما را برادری دلسوز و معلم اجتماعی اما قاطع بیابند.

احمدی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایمنی خودرو یک حرکت جهانی و در راستای کاهش تصادفات و خسارات جانی و مالی است گفت: در برخی کشورهای پیشرفته نسبت کشته  به تعداد مجروحان یک به 500 است اما در کشور ما این نسبت به یک به 12 نفر می رسد (یک نفر کشته در میان 12 تن مجروح) که این رقم باید به 40 مجروح ارتقا یابد.

احمدی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما انتظار معجزه در بخش ایمنی خودرو نداریم، گفت: چرا که استانداردها روز به روز متعالی تر خواهند شد و در این چند سال گذشته در مسیر سخت توام با مقاومت جلو رفتیم.

احمدی مقدم با بیان اینکه حرکت در راستای ایمن کردن خودروها کند و سخت بوده است، گفت: اما با این حال امسال با استفاده از شرایط بازار تلاش کردند که استانداردها را کاهش داده و توفیقاتی نیز کسب کردند.

احمدی مقدم با بیان اینکه اگر نیروی انتظامی خودروهای ناایمن را شماره گذاری نکند التهابی در بازار پیش آمده و مسئولان برای کاهش این التهاب به خودروسازان فرجه می دهند، گفت: مقاومت خودروسازان به بهانه تحریم ها افزایش یافته است اما جای سوال است که اگر تحریم ها اثرگذار شده است چرا با افزایش واردات خودروهای خارجی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه شماره گذاری خودروهایی که وابستگی بیشتری به قطعات خارجی دارند افزایش یافته است، اظهار کرد: شماره گذاری خودروهایی که وابستگی کمتری به قطعات خارجی داشتند کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه به نظر نمی رسد مشکلات خودروسازان بیشتر از سایر صنعتگران باشد، گفت: اگر این افراد مشکلاتی دارند باید از مراجع مربوطه پیگیری کنند.

وی همچنین در مورد گرانی بیمه ها و اختصاص 10 درصد از حق بیمه ها به پلیس باعث گرانی بیمه شده است گفت: قیمت گذاری بیمه متناسب با هزینه ریسک تخمین زده می شود و ما می توانیم با سند و ترازهای سالهای بیمه ای، مشخص کنیم که این پول به نیروی انتظامی اختصاص داده نشده است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.