خانه » اخبار روز » این میوه کیلویی 90 هزار تومان است!

این میوه کیلویی 90 هزار تومان است!

شگفت انگیز ترین و جالب ترین معامله ای که اخیرا در میدان میوه مرکزی انجام شده، چاقاله بادام نوبرانه است که کیلویی 90000 تومان به فروش رفته است!

بهار نوشت: این جا تهران است. منطقه 19. پشت محله خانی آبادنو، شریعتی و عبدل آباد؛ بازار بزرگ میوه و تره بار تهران؛ مرکز و میدان اصلی توزیع میوه و تره بار. هوا گرگ و میش است و هنوز آفتاب در نیامده و هوا تاریک است. در گوشه ای از تهران که همه خوابند، توزیع کنندگان و دلالان میوه و میوه فروشان در تکاپو هستند.

همه این میوه ها قبل از روشن شدن هوا به فروش می رود و در طول روز راهی انبارها و مغازه های میوه فروشان سطح شهر می شود. دو قدم مانده به صبح به این بازار بزرگ سری زدیم تا شما را با خودمان همراه کنیم و اطلاعاتی از این گوشه شهر از قیمت انواع میوه ها در نزدیکی نوروز و در زمان خریدهای شب عید با شما در میان بگذاریم.

پرتقال کیلویی 2000 -1000 تومان است که دلیل ارزان بودن آن شیوع مریضی در پرتقال ها عنوان شده است. در حال حاضر انباردارها خودشان پرتقال را کیلویی 1150 تومان خریداری می کنند. شایان ذکر است در صورتی که پرتقال ها مریض نبودند قیمتشان حداقل کیلویی 3000 تومان بود.

نارنگی شمال، تخمه پاکستانی که سال گذشته کیلویی 2500 تومان بود، در حال حاضر بین 4500 تا 5000 تومان در میدان میوه مرکزی توزیع می شود. اما سیب نسبت به سال گذشته ارزان شده و دلیل آن کمبود سیب در سال گذشته و در نتیجه انبار آن در سردخانه ها اعلام می شود.

سیب هم اکنون در میدان میوه مرکزی کیلویی 1000 تا 1500 تومان معامله می شود. موز که یک میوه وارداتی است و این روزها اخبار زیادی درباره نوسانات قیمتی آن همگام با نوسان قیمت دلار به گوش می رسد، در میدان تره بار مرکزی بین کیلویی 3000 تا 3500 تومان معامله می شود.

خیار گلخانه ای صادراتی که تا دو هفته پیش کیلویی 4000 تومان معامله می شد، الان بین کیلویی 1500 تا 2000 تومان در میدان مرکزی میوه توزیع می شود. در همین میدان، کیوی بین 1500 تا 2000 تومان به فروش می رسد. انگور شاهرودی هم در حال حاضر بین کیلویی1500 تا 2000 تومان معامله می شود. بادمجان گلخانه ای که این روزها خیلی پرطرفدار است کیلویی 3500 تومان در میدان مرکزی میوه فروخته می شود. اما در همین میدان بادمجان غیرگلخانه ای کیلویی 800 تومان به فروش می رسد.

اما گوجه های فرنگی هم در حال حاضر مریض شده اند و قیمتشان افت کرده و دلیل آن را کشاورزان حشره ای می دانند که اخیرا بوته های گوجه را نابود می کند. در حال حاضر گوجه فرنگی بین کیلویی 1000 تا 1300 تومان در میدان مادر میوه فروخته می شود. اما شگفت انگیز ترین و جالب ترین معامله ای که اخیرا در میدان میوه مرکزی انجام شده، چاقاله بادام نوبرانه است که کیلویی 90000 تومان به فروش رفته است!

شایان ذکر است که قیمت های ذکرشده در این گزارش از میدان مرکزی میوه و  تره بار گرفته شده که مرکز توزیع کلیه میوه ها و تره بار است و هر روز صبح قبل از طلوع آفتاب و روشن شدن هوا، میوه فروشان، دلالان میوه و واسطه ها، میوه و تره بار را از این بازار بزرگ میوه خریداری و در تهران توزیع می کنند. لذا این قیمت ها پس از خرید توسط دلالان و واسطه های میوه و تره بار تغییر کرده و اغلب چندبرابر می شود و پس از آن به دست میوه فروشان خرد در سطح شهر و در نهایت مردم می رسد و بنابراین این قیمت ها نشان می دهد دلالان و میوه فروشان در محله های مختلف چقدر قیمت ها را افزایش داده و سود به دست می آورند.

 

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *