خانه » سلامت » داروهای گیاهی » راهکارهای درمان سرماخوردگی در خانه

راهکارهای درمان سرماخوردگی در خانه

درمان سرماخوردگی روشهای مختلفی دارد . سرماخوردگی بیماری رایجی است که در تمام ایام سال ممکن است شخص را در گیر خود کند . سعی کنید برای درمان سرماخوردگی از روشهای سنتی استفاده کنید . برخی از داروهای گیاهی برای درمان سرماخوردگی عبارتند از :

درمان سرماخوردگی با داروهای گیاهی

درمان سرما خوردگی با گیاه قدومه :گیاه قدومه را با دانه-سپستان واسفرزه به صورت ۴ تخم لعاب دار ترکیب کنید و میل کنید . این گیاه برای سرماخوردگی بسیار مناسب است. برای تهیه این دمنوش ۱ قاشق چایخوری از ۴ تخم را در یک استکان آب جوش بریزید و اجازه دهید سی دقیقه بماند . سپس ان را میل کنید .

گیاه ختمی برای درمان سرماخوردگی : گل و میوه و ریشه گیاه ختمی بسیار پرفایده است و برای درمان سرماخوردگی مناسب است . برای این کار کافیست گلبرگهای گیاه ختمی را خشک کنید. سپس ان را پودر کرده و استفاده کنید.شما میتوانید یک قاشق مربا خوری از پودر موردنظر را در یک لیوان آب جوشیده سرد شده یا عرق کاسنی بریزید . سپس هشت ساعت منتظر بمانید تا حسابی دم بکشد . بعد ان را بنوشید .

گیاه بنفشه :گیاه بنفشه برای گلودرد و سرماخوردگی بسیار مفیداست. برای درمان سرماخوردگی از دمنوش بنفشه استفاده کنید . دو قاشق از بنفشه را در نیم لیتر اب بجوشانید . میتوانید ان را با شکر یا عسل طعم دار کنید. این دمنوش را مدام در حین سرماخوردگی میل کنید.

گیاه آویشن : برای درمان سرما خوردگی از دمنوش اویشن استفاده کنید . این گیاه دارای تیمول است که سرفه های خشک و اسم را درمان میکند . ۱ تا ۴ گرم پودر خشک اویشن را با یک لیوان آب جوش دم کنید. بعد از بیست دقیقه ان را صاف کرده و نوش جان کنید .

گیاه پر سیاوش: گیاه پرسیاوش سینه را نرم میکند و سبب نرم شدن گلو می شود . سعی کنید دو قاشق از این گیاه را در یک پیمانه اب جوش بریزید و بعد از دم کردن ان را بنوشید .

گیاه پنیرک : میتوانید برای رفع سرماخوردگی از دمنوش پنیرک استفاده کنید . پنیرک حاوی موسیلاژ(لعاب نباتی)و ویتامینهای a-b-cاست و برای سرماخوردگی و سرفه فواید زیادی دارد.

درمان سرماخوردگی با دمنوش به : برگ به و خود میوه به و دانه به را حتما فراموش نکنید . لعاب دانه به برای سرماخوردگی بسیار مفید است .

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *