خانه » اخبار روز » آمریکا آماده مصالحه با ایران است

آمریکا آماده مصالحه با ایران است

گلوبال پست در مقاله ای آورده است ، با توجه به تلاش ایران جهت ادامه فعالیت های هسته ای در ایران و رشد جمعیت و محدودیت منابع نفتی دفاع از حقوق این کشور جهت استفاده از انرژی هسته ای عجیب نیست.

این پایگاه خبری تحلیلی در ادامه آورده است ، با توجه به این که طی مدت زمانی که مذاکرات مختلف جهت بررسی پرونده هسته ای ایران انجام شده است آمریکا از تعلیق کامل تاسیسات هسته ای ایران منصرف شده و با اشاره به این که ایران از درصدی از اورانیوم استفاده می کند که بسیار کمتر از آن است که در تولید سلاح هسته ای قرار گیرد ، بنابراین  طی مذاکره گروه 1+5 در خصوص پرونده هسته ای ایران ادامه غنی سازی اورانیوم در این کشور و بر کاهش درصد خلوص مورد استفاده شده تاکید شد.

نویسنده در ادامه می نویسد ، این در شرایطی است که مشکل اصلی از دید ایران آن است که 1+5 هیچ گونه تضمینی تعلیق تحریم علیه ایران در قبال احتمال تعلیق کامل فعالیت غنی سازی اورانیوم در این کشور ارائه نمی کند .

علاوه بر این، مشکل دیگر آن است که مقاصد نهایی 1+5 کاملا روشن و واضح نیست ، چرا که راه حل این مشکل ارائه تضمین جهت محدود شدن غنی سازی اورانیوم در برابر لغو تحریم علیه ایران است که موجبات بی اعتمادی ایران را فراهم آورده است و جدی بودن آمریکا جهت انجام مبادله را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

در انتهای این مقاله آمده است ،انتصابات اخیر در دولت اوباما به منزله ی آن است که واشنگتن جهت مصالحه با ایران از آمادگی لازم برخوردار است ، با اشاره به این که برخی مقامات غربی ادعا می کردند تحریم ها در تغییر موضع ایران نقش مهمی را ایفا خواهند کرد نتیجه ای پیش بینی شده را در پی نداشته بلکه به عقیده نویسنده تغییری در سیاست های واشنگتن ایجاد کرده است.

به علاوه ،دشمنی با ایران در سیستم سیاسی آمریکا نهادینه شده است. این مساله می تواند توضیح دهد که چرا بسیاری از فرصت ها در بهبود روابط با ایران در گذشته از دست رفته است.

پیش از این نیز یک مقام نظامی آمریکایی استفاده از تحریم علیه ایران را ناکار آمد خوانده و بر حل و فصل اختلافات میان تهران و واشنگتن از طریق مذاکره تاکید داشته است.

 

منبع: aryanews.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *