خانه » فناوری های نوین » اخبار و رویداد » کاربردی شدن 5فناوری در سال2013/ تاکسیهای بی‌راننده و پاپاراتزیهای پرنده

کاربردی شدن 5فناوری در سال2013/ تاکسیهای بی‌راننده و پاپاراتزیهای پرنده

مدتی است که اتومبیلهای بدون راننده به یکی از بحثهای مهم عرصه فناوری شهری تبدیل شده اند از این رو تاکسیهای بدون راننده یکی از فناوریهایی است که توسعه و کاربردی شدن آن برای سال آینده میلادی پیش بینی شده است. 

تاکسیهای بدون راننده

گوگل تاکسیهای بدون راننده خود را وارد شهر لاس وگاس می کند. ایالت نوادا پیش از این استفاده از اتومبیلهای بدون راننده را که حرکت آنها توسط رایانه کنترل می شد را در جاده های خود تصویب کرده بود و در این میان شرکت گوگل و شرکت کانتیننتال مجوز لازم را دریافت کرده اند.

کاربردی شدن 5فناوری در سال2013/ تاکسیهای بی راننده و پاپاراتزیهای پرنده

از سوی دیگر لاس وگاس نیز برای اجرای این طرح و تبدیل شدن به اولین شهری که تاکسیهای راننده در آن تردد می کنند از محبوبیت کافی برخوردار است. پیش بینی می شود این فناوری در مرحله اول با قیمتهای مناسبی ارائه شود و از سوی دیگر صاحبان این صنعت در نوادا به ویژه اتحادیه تاکسیرانها به این حرکت اعتراض خواهند کرد.

قرارگیری صفحات نمایش روی سر

درحالی که عینک واقعیت مجازی گوگل از ماه ژوئن برای پیش سفارش آماده شده، انتظار می رود که این فناوری توسعه دهندگان خود را در اوایل 2013 انتخاب کند.

کاربردی شدن 5فناوری در سال2013/ تاکسیهای بی راننده و پاپاراتزیهای پرنده

با درنظر گیری ترکیب فناوری سرویس نقشه گوگل و برنامه گوگل now می توان بسیاری از کاربران عینک واقعیت مجازی را تصور کرد که به افرادی که به آی فن در دست خود خیره شده اند، با تمسخر نگاه می کنند.

برتری دوچرخه های بی صدا

خودروهای تمام الکترونیک هنوز هم دارای برد مسافتی اندک هستند و نمی توانند با همتایان خود که از سوخت فسیلی استفاده می کنند رقابت کنند اما بازار اسکوترها و موتورسیکلتهای الکتریکی، سبک و تقریبا بی صدا در سال 2013 رشد می کند.

کاربردی شدن 5فناوری در سال2013/ تاکسیهای بی راننده و پاپاراتزیهای پرنده

می توان افزایش فروش این گونه وسایل حمل و نقل را در چین بیش از هر نقطه دیگری از دنیا پیش بینی کرد، چرا که رشد اخیر اقتصادی این کشور موجب شده که بسیاری از جوانان آنها دیگر تمایلی ندارند که برای رسیدن به محل کار خود رکاب بزنند اما از سوی دیگر استطاعت خریداری یک اتومبیل را ندارند.

دوربین روی هواپیماهای بدون سرنشین

کاربردی شدن 5فناوری در سال2013/ تاکسیهای بی راننده و پاپاراتزیهای پرنده

استفاده از دوربینها درهواپیماهای بدون سرنشین توسط شرکتهای خصوصی درحال حاضر غیر قانونی است و قرار است در آینده توسط ایالات متحده و بریتانیا مورد تصویب قرار گیرد. شرکتهای امنیتی از این بابت احساس شعف کرده و پاپاراتزیها از جوانان دوچرخه سوار به یک دسته هلیکوپتر تبدیل می شوند که کنترل آنها توسط یک مرکز صورت می گیرد.

سقوط بازیهای ویدئویی با رایانه

کاربردی شدن 5فناوری در سال2013/ تاکسیهای بی راننده و پاپاراتزیهای پرنده

عدم محبوبیت ویندوز 8 و استریم به عنوان خدمات جدید بازی لینوکس در سال 2013 موجب سقوط بازیهای ویدئویی با رایانه می شود. انتظار می رود که فروش بازیهای ویدئویی با رایانه در ابتدا کاهش یابد و پس از آن این بازیها به طور کل جای خود را به دستگاه های دارای کنسول بدهد، چرا که در حقیقت نیز بازی کردن با موس و صفحه کلید دشوار تر از joypad است.

 

خبرگزاری مهر


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گجت غذا دادن به حیوانات خانگی

گجت هوشمند جدید برای غذا دادن به حیوانات خانگی

شاید گاهی رسیدگی به حیوانات خانگی سخت به نظر بیاید زیرا باید غذای آنها به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *