خانه » فناوری های نوین » کفش سخنگو گوگل اختراع شد! + عکس

کفش سخنگو گوگل اختراع شد! + عکس

این پوشاک مفهومی که در مقر تعاملی SXSW رونمایی شده، بخشی از یک پروژه هنرهای جدید موسوم به «هنر، نسخه، کد» بوده که قصد دارد یک تجربه اجتماعی زنده را به اجسام روزانه وارد کند.

این کفش جدید می تواند اطلاعات جهت و سرعت را ارئه کرده و از یک بلندگو، رایانه، شتاب سنج، قطب نما و حسگر فشار برخوردار است.

به گفته سازندگان، شاید این پروژه از نظر بسیاری تنها یک کار بدون سود بنظر برسد اما پروژه هنر، نسخه، کد عمدتا به ارتقای صنعت تبلیغات می پردازد.

نامهای تجاری مانند نایک که برای ورزشکاران حرفه ای کفش و دستبند پیگیر سلامت تولید می کند، می تواند عملکرد تمرین پرش ورزشکار را بطور بلادرنگ نمایش دهد. پوشاک بازیکنان حریف می توانند بطور خودکار برای یکدیگر رجز بخوانند.

همچنین رایانه داخلی این کفش به آن اجازه می دهد تا بر اساس حرکت کاربر و یا فقدان آن واکنش نشان دهد. برای مثال، این کفش از توقف طولانی گریزان بوده و پیام «خیلی خسته کننده است» را ارسال می کند.

این مفهوم همچنین از فناوری بلوتوث برای اتصال به اینترنت استفاده کرده و می تواند محل و جهتها را با استفاده از برنامه نقشه گوگل ارائه کند.

همچنین این کفش در زمانهایی که کاربر بازی خوبی را ارائه داده، به تحسین وی می پردازد.

این محصول هنوز در مراحل بسیار ابتدایی خود قرار دارد. از دیگر طرحهای گوگل برای ورود فناوری به اجسام روزمره یک بلوک هشدار است که اگر کاربر بیش از سه بار دکمه چرت زدن را بر روی ساعت بزنند، پیامکهای منتقدانه به همکاران وی می فرستد.

گوگل اولین شرکتی نیست که در صنعت کفش وارد شده است. در ماه ژانویه، شرکت اپل از طراحی یک کفش ورزشی خبر داد که کاربر خود را از زمان مناسب برای خرید کفش جدید آگاه می کند. بنا به گزارش ایسنا، این هشدار می تواند به شکل یک چراغ چشمک زن یا بوق باشد که همچنین به یک رابط بی سیم متصل به آیفون یا آی پد مرتبط می شود.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *