خانه » کامپیوتر و اینترنت » فرمول محاسبه قیمت اینترنت + جدول

فرمول محاسبه قیمت اینترنت + جدول

سقف هزینه نصب و راه اندازی مبلغ ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.و اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت، تحت هیچ عنوان مجاز به دریافت مبالغ اضافی همچون ایاب و ذهاب نخواهند بود و در همین حال هزینه خرید مودم به عهده مشتری است.

فرمول محاسبه قیمت اینترنت + جدول

فرمول محاسبه قیمت اینترنت برای کاربران

هزینه هاي دوره اي متناسب با بسته هايي تعریف شده است و براساس فرمول هزینه پهنای باند بر حسب گیگابیت در ثانیه به علاوه هزینه اتصال براساس سرعت، قابل محاسبه خواهد بود که هزینه پهنای باند رقمی بین ۲ هزار تومان تا ۴۵۰۰ تومان و هزینه اتصال براساس سرعت بین ۲ هزار تومان تا ۱۲ هزار تومان خواهد بود که مجموع این دو، هزینه سرویس را شامل می شود.

به لحاظ ماهیت نامتقارن سرویس ADSL، ارائه کننده خدمات موظف است در محاسبه ترافیک مشتریان برای مجموع دریافت و ارسال به میزان ۲۵ درصد حجم ترافیک اضافی لحاظ کند. به عنوان مثال مشتری با خرید ۴ گیگابایت ترافیک عملا امکان استفاده از ۵ گیگابایت ترافیک اینترنت را دارد.

در همین حال سقف نرخ اشتراک از ۱ به ۱۰ به ۱ به ۸ کاهش پیدا کرده و این به این معنی است که کیفیت و سرعت متوسط کاربران افزایش مي یابد؛ به عنوان مثال در نرخ اشتراک ۱ به ۱۰ حداقل سرعت یک مشترک دارای اینترنت با سرعت ۵۱۲ کیلوبیت به میزان ۲/۵۱ کیلوبیت است و این درحالی است که با نرخ اشتراک یک به هشت این سرعت برابر ۶۴ کیلوبیت خواهد بود.

فرمول محاسبه قیمت اینترنت + جدول

رضوانی با ارائه یک مثال گفت: به عنوان مثال قیمت یک سرویس ۱۲۸ کیلوبیت برثانیه با ۵/۲ گیگابایت حجم دانلود براساس این فرمول، ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان خواهد شد. البته در صورت عدم استفاده سایر مشترکان امکان استفاده بیشتر پهنای باند و ارتقای سرعت وجود دارد که این شرایط به ندرت اتفاق مي افتد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.