خانه » اخبار روز » احتمال خفگی نوزاد موقع زایمان

احتمال خفگی نوزاد موقع زایمان

 احتمال خفگی نوزاد موقع زایمان برای همه انها وجود دارد . این احتمال خفگی به عوامل مختلفی بستگی دارد . یکی از این عوامل نوع زایمان است که سزارین باشد یا طبیعی . یکی دیگر از عوامل که ممکن است منجر به خفگی نوزاد شود سیگاری بودن والدین است. اکنون به بررسی این دو عامل می پردازیم.

 احتمال خفگی نوزاد در زایمان طبیعی یا سزارین

احتمال خفگی نوزاد در زایمان طبیعی بسیار کمتر از زایمان سزارین است . چرا که اماده کردن فضایی مناسب و وضعیتی مطلوب در اتاق عمل (به طوری که نیازهای نوزاد را براورده کند و در تشخيص موارد غيرطبيعي تولد نوزاد از جمله خفگي موثر باشد) در زايمان طبيعي بسيار آسان‌تر از زایمان سزارین می باشد .

 به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ، تماس پوست نوزاد با مادر بلافاصله پس از تولد و  همچنین تغذيه با شير آغوز مادر ، مهم ترين نقش را بر رشد کودک و تقویت او خواهد داشت .

سن مادر یکی از عوامل مهم بارداری وتعیین کننده سلامت مادر است . تعيين زمان مناسب براي حاملگي، مراقبت‌هاي دوران بارداري و تعيين ريسک فاکتور در حين حاملگي از عوامل مهم سلامت نوزاد است که سبب کاهش احتمال خفگی نوزاد نیز میشود .

برای تولد فرزندان سالم باید از دختر بچه ها از همان بچگی به عنوان مادران اینده مراقبت کرد. همچنین مشاوره ژنتيک زوجين و جلوگيري از ازدواج آنان در صورت وجود خطر از عوامل مهمی است که در سلامت نوزاد تاثیر دارد .

احتمال خفگی نوزاد در والدین سیگاری

به گزارش بخش سلامت مجله اینترنتی پارسی وان احتمال خفگی نوزاد در والدینی که سیگار میکشند بسیار بیشتر از والدین غیر سیگاری است. این نوزادان ممکن است دچار مرگ در گهواره هم بشوند. بنابراین مادر و پدر قبل از اقدام به بارداری باید مصرف هر گونه دخانیات حتی سیگار را هم ترک کنند .

یکی از عوارض دیگر سیگار سرطان ریه است .جالب است بدانید حدود ۹۰ درصد از کسانی که مبتلا به سرطان ریه هستند سیگاری میباشند . دود سيگار سبب پيري و مرگ زودرس شخص میشود و ریه او را از بین میبرد .

نکته مهم دیگر اینکه  خطرات ناشي از دود سيگار فقط شخص سیگاری را تهدید نمیکند . بلکه  ديگر اعضاي خانواده و اطرافيان فرد سيگاري را هم تهديد مي‌كند. کودکان مهمترین افرادی هستند که از دود سیگار اسیب می بینند . به طوری که طبق امار بدست امده كودكاني كه والدين سيگاري دارند سه برابر بيش از ديگر كودكان به بيماري‌هاي تنفسي مانند آسم و تنگي تنفس دچار خواهند شد .درباره مشکلات گوارشی بیشتر بدانید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

توالت ایرانی

توالت ایرانی بهتر است یا فرنگی و کدام روش برای نشستن بهتر است

توالت ایرانی نسبت به توالت فرنگی بهتر است چرا که طرز نشستن بر روی توالت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *