خانه » روانشناسی » آیا ازدواج ارزش امتحان کرد‌نش را دارد ؟!

آیا ازدواج ارزش امتحان کرد‌نش را دارد ؟!

به گزارش ساینس دیلی از دانشگاه کاردیف می گویند افراد ازدواج  کرده به طور میانگین بیشتر عمر می کنند. آنها می گویند زنانی که دارای روابط متعهدی هستند، سلامت روانی بهتر،  و مردان دارای روابط متعهد سلامت جسمی بهتری دارند، و نتیجه می گیرند “در مجموع ازدواج ارزش امتحان کرد نش را دارد.”

به گفته آنها سلامت جسمی مردان احتمالا به علت تاثیر مثبت همسران شان بر سبک زندگی آنها، و “سودمندی روانی ازدواج برای زنان ممکن است به خاطر تاکید بیشتر آنها بر اهمیت روابط باشد.”

اما به گفته این دانشمندان این سفر برای عشق حقیقی همیشه مسیری هموار ندارد ، و به شواهدی اشاره می کنند که روابط در دوران نوجوانی با افزایش خطر نشانه های افسردگی نوجوانی همراه است.

آنها می افزایند که همه روابط برای شما خوب نیست، و به شواهدی اشاره می کنند که افراد مجرد نسبت به افراد متاهلی که روابط شان تحت فشار قرار گرفته است، سلامت روانی بهتری دارند.

آنها همچنین تایید می کنند جدا شدن همسران کاری بسیار سخت است،  و می گویند: “خارج شدن از رابطه آزاردهنده است” و طلاق می تواند تاثیر ویرانگر بر افراد داشته باشد. بی بندوباری و داشتن شرکای جنسی متعدد هم با خطر مرگ زودرس ارتباط داده شده است.

این پژوهشگران نتیجه می گیرند که با وجود اینکه شکست در روابط می تواند برای سلامتی زیانبار باشد، دلیلی وجود ندارد که از آن پرهیز کرد. یک رابطه خوب هم سلامت جسمی و هم سلامت روانی  را بهبود خواهد بخشید و شاید بهترین کار این باشد که از رابطه بد اجتناب کرد و نه اینکه به کلی برقراری رابطه را کنار گذاشت.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.