خانه » اخبار روز » کمبود ویتامین D از دندان مشخص میشود

کمبود ویتامین D از دندان مشخص میشود

کمبود ویتامین D از روی شکل دندان مشخص می شود. سلامت دندان ها بر روی سلامت ما تاثیر زیادی میگذارد . بنابراین باید از انها محافظت کنیم. به گزارش پارسی وان مشکلاتی مثل کمبود ویتامین D ، پوکی استخوان و آلزایمر از روی دندان قابل تشخیص است .

تشخیص کمبود ویتامین D از دندان

طبق اطلاعاتی که بدست اورده ایم ، محققان دانشگاهی در کانادا با بررسی بر روی اجسادی از سال‌های ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ دریافتند دندان‌ها میزان کمبود آفتاب بدن را  هم مشخص میکنند .

بررسی‌های محققان دانشگاه مک مستر کانادا که بر روی دندان‌‎های اجساد دفن شده در شهر کبک فرانسه انجام شد، این موضوع را مطرح کرد که ناهنجاری‌های تشکیل‌ شده در لایه‌هایی از دندان که مواد زیر مینای دندان است در طول سال‌ها حاکی از میزان دریافت ویتامین D بدن میباشد.

این اطلاعات فواید زیادی برای سلامت انسان دارد چون اطلاعاتی درباره کمبود ویتامین D منجر به شناسایی بیماری نرمی استخوان می‌شود و سبب پیشگیری از بیماری ها می شود .  به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ،در بررسی های تیم دانشگاه مک مستر، در حالی که به نظر می‌رسد این بیماری و مسائل مربوط به آن مغلوب شده است، اما هنوز هم یک میلیارد نفر در سراسر جهان درگیر این بیماری هستند. یافته‌های این بررسی در مجله Archaeological Science انتشار یافته است. بنابراین محققان میتوانند از روی ظاهر دندان متوجه بیماریهای شما شوند . درباره مشکلات گوارشی بیشتر بدانید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

توالت ایرانی

توالت ایرانی بهتر است یا فرنگی و کدام روش برای نشستن بهتر است

توالت ایرانی نسبت به توالت فرنگی بهتر است چرا که طرز نشستن بر روی توالت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.