خانه » سلامت » تغذیه سالم » نکات طلایی درباره غذای کودک دلبندتان

نکات طلایی درباره غذای کودک دلبندتان

تهیه غذای کودک به  اصول خاصی نیاز دارد. باید مراقب باشید که میکروب و آلودگیها وارد غذای کودک نشود. چون این میکروب باعث بیماری های کودک مثل استفراغ و اسهال او می شود. همچینین مواد اولیه برای تهیه غذای کودک باید بسیار مقوی باشد که سبب رشد و تقویت اندازه وی شود.

نکات طلایی درباره غذای کودک

حتما قبل از درست کردن غذای کودک دستهایتان را حسابی بشویید. همچنین مواد اولیه غذا حسابی پخته شوند تا کودک بتواند براحتی آن را هضم کند. غذا ها را از دسترس حشرات دور کنید. ظروف غذای پخته و خام را از هم جدا کنید. تا جایی که میتوانید کاری کنید غذای کودک تازه باشد.

برای تهیه غذای کودک از آب تصفیه شده استفاده کنید.  به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ، برای تهیه سوپ کودک سعی کنید از چربی استفاده نکنید . یک تکه گوشت بدون چربی ، هویچ و برنج میتواند از اجزای اصلی این سوپ باشد .

شما میتوانید هر سه روز یک بار یک نوع سبزی به سوپ اضافه کنید‌‌‌ مانند‌‌‌ جعفری، گشنیز، لوبیا سبز، کد‌‌‌و سبز، کرفس، گوجه‌فرنگی، کد‌‌‌و حلوایی و مخصوصا سیب زمینی . این ها را هر بار تک تک اضافه کنید . نه همه باهم . به این ترتیب اگر کودک به چیزی حساسیت داشت متوجه می شوید.

اطلاعات علمی درباره غذای کودک

کودک زیر یک سال نباید ادویه و نمک و اسفناج بخورد . سعی کنید به جای ابمیوه های صنعتی از ابمیوه های طبیعی به کودک بدهید. چون اب میوه های صنعتی دارای افزودنی های نامناسب است. همچنین مقدار زیادی اب میوه و میوه به او ندهید. چون سیر می شود و نمیتواند غذای اصلی خود را بخورد.

به گزارش پارسی وان کود‌‌‌کان سنین زیر ۵ سال باید‌‌‌ روزانه تمام گروه‌‌های غذایی اصلی شامل نان و غلات، میوه‌‌ها و سبزی‌‌ها، شیر و لبنیات و گوشت و جانشین‌‌ها را در وعده غذایی خود داشته باشند. هر کودک باید پنج وعده غذا بخورد. صبحانه ، میان وعده ، نهار ، میان وعده و شام. سعی کنید وعد‌‌‌ه‌‌های غذایی کود‌‌‌ک همراه با خانواد‌‌‌ه میل شود‌‌‌ تا کود‌‌‌ک علاوه بر ترغیب به خورد‌‌‌ن غذا، آد‌‌‌اب غذاخورد‌‌‌ن را نیز بداند. صبحانه مفید برای تقویت حافظه کودک بسیار مهم است .درباره مشکلات گوارشی بیشتر بدانید.

بین وعده های اصلی باید میانوعده ای به کودک بدهید. این میان وعده میتواند شامل میان وعد‌‌‌ه‌‌هایی مانند‌‌‌ شیر پاستوریزه یا جوشید‌‌‌ه، نان و پنیر، نان و خرما، بیسکویت‌‌ها ی سبوسد‌‌‌ار، میوه ها و آبمیوه ها و خشکبار مانند‌‌‌ باد‌‌‌ام، پسته، گرد‌‌‌و، کشمش، توت خشک و… باشد. به طور جدی هشدار میدهیم که برای میان وعده از  تنقلاتی مانند‌‌‌ پفک، یخمک، چیپس، شکلات و… که ارزش تغذیه‌ای آن‌‌ها کم است اصلا استفاده نکنید .

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *