خانه » سلامت » بیماری ها » درباره مشکلات گوارشی بیشتر بدانید

درباره مشکلات گوارشی بیشتر بدانید

طبق اطلاعات بدست امده توسط دانشمندان و محققان غذاهاییکه کربوهیدراتی به نام( FODMAPS ) دارند، سریعا تخمیر شده و مکانی مناسب برای تغذیه باکتری ها در روده فراهم می کنند. همچنین این کربوهیدرات میتواند دلیل التهاب روده، گاز، نفخ و دیگر مشکلات ناراحت کننده معده باشد. بنابراین کاهش مصرف این کربوهیدرات وکلا کربوهیدرات های دیر هضم، به بهبود هضم، از بین بردن مشکلات دستگاه گوارش و کاهش وزن کمک شایانی می کند.

اطلاعاتی درباره مشکلات گوارشی

اگر خودتان یا اطرافیانتان مشکلات گوارشی دارید این مقاله را با دقت مطالعه کنید :

مصرف هندوانه ممنوع

 به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ، کسانی که مشکل گوارشی دارند باید بدانند که آب هندوانه بدلیل فودمپ بالایی از نوع (فروکتوز، فروکتان و پلییول‌ها) که دارد ،  پتانسیل بیشتری برای مشکلات گوارشی داراست و به گوارش شما اسیب میزند .

برخی فرآورده های لبنی را بخورید و برخی را نخورید

میزان لاکتوز مواد لبتی با هم متفاوت است. حتی کسانی که عدم تحمل لاکتوز دارند با مقادیر کمی از لاکتوز معمولاً مشکلی ندارند. این بدان معنی نیست که همه شیر، پنیر و محصولات لبنی مناسب هستند. پنیرهای سخت مانند (چدار، سوییس یا پارمسان) به طور کلی کمتر از یک گرم لاکتوز در هر وعده دارند و ماست ساده یونانی دارای لاکتوز نسبتاً کمی هستند.

برخی از غذاهای دارای سویا را بخورید و برخی را نخورید

همچون دیگر حبوبات ، دانه های سویا هم  منبع گاز معده هستند و دارای زنجیره‌ای از قندهای با هضم سخت میباشند . توفو و تمپه با فرآیندهایی ساخته می‌شوند که سبب از بین بردن گاز می‌شود و راحت شدن هضم در شما میشوند . شیرسویا اگر تنها با نمونه سویا و یا پروتئین سویا ساخته شده باشد، مقدار کمی فودمپ دارد. شیر سویا ساخته شده با تمام دانه‌های سویا به احتمال زیاد یک منبع گاز بسیار جدی می باشد . پس در مصرف ان دقت کنید.

تمشک ممنوع

تمشک در حالی که سرشار از آنتی اکسیدان‌ها هستند، دارای قند با هضم دشوار می‌باشد که می‌تواند برخی از مشکلات گوارشی را برای شما پدید آورد .

در مصرف غذاهای اسیدی مراعات کنید

یک تصور اشتباه اینست که غذاهای اسیدی مانند پرتقال و گوجه‌فرنگی سبب سوزش سر دل می شود. اما محققان به این نتیجه رسیده اند که غذاهای اسیدی هیچ اثری بر فشارLES  ندارد و موجب علایم سوزش سردل نمیشوند. با این حال، اگر شما رفلکس شدید اسید دارید و درمان نشده است غذاهای اسیدی می‌تواند مانند ( نمک در زخم ) مری را تحریک خواهد کرد .

 در مصرف گریپ فروت دقت کنید

سعی کنید در مصرف گریپ فروت دقت کنید چون گریپ‌فروت دارای فروکتان با هضم سخت می باشد. نمیگوییم اصلا نخورید. ولی تا جایی که میتوانید مقدار ان را کم بکنید.اشتباهات آرایشی در کشیدن ابرو را بشناسید .

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.