خانه » کودک و والدین » تعلیم و تربیت » قدرشناسی را به کودکان آموزش دهیم

قدرشناسی را به کودکان آموزش دهیم

قدرشناسی یکی از مهارت ها و شیوه های ارتباط است که نقش این آموزش در خانواده ریشه می گیرد و بايد به كودك آموزش داده شود.

دکتر مریم افضلی ، روان شناس در خصوص آموزش قدر شناسی به کودکان گفت: کودک تصور می کند این قدرشناسی و سپاس كار سختي است و باید انرژی زیادی را صرف کند و باید در مرحله اول این مسئله را برای کودکمان روش کنیم.

وی افزود: در روابط بین خانواده باید این کار را به طور دائم انجام دهیم و کودک باید تکرار و تمرین کند نه این که تشریفات باشد.

وی با توجه به آیه قرآنی در خصوص قدر شناسی بیان کرد: خداوند بی نیاز از هر قدردانی و سپاسگذاری است اما می خواهد به بندگانش روحیه سپاسگذاری و قدر شناس بودن از یکدیگر را یادآوری کند.

افضلی تصریح کرد: قدرشناسی یکی از مهارت ها و شیوه های ارتباط است که نقش این آموزش در خانواده ریشه می گیرد و همچنین در بعضی از خانواده ها چنین است که من مادرم و وظیفه ام آشپزی است و تو کودک ، وظیفه ات درس خواندن ، پدر کار کردن بوده و در این خانواده ها ارتباط بسیار سرد و ضعیف است و قدر شناسی جایگاهی ندارد و حالا ممکن است در این خانواده ، کودک ما از سوی فردی بیرون از خانواده ارتباط بگیرد که فرد سپاسگذار است و محبت می کند کودک ما به سمت آن فرد کشش پیدا می کند و اگر فرد موجه ای ( معلم ، مربی) باشد که قصد کمک دارد ممکن است فرد فرصت طلبی باشد.

وی خاطر نشان کرد: خانواده ها، همان طور که به فکر آموزش پوشاک و… است باید بحث قدر شناسی در کودک خود را رشد دهند و اجازه دهیم این سپاسگذاری را کودک در بین افراد خانواده یاد بگیرد و با گفتن کلماتی همچون این به تو افتخار می کنم، با فشار دستان کودک و حتی یک لبخندم این آموزش را به کودکان بدهیم.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

سرگرمی در خانه برای کودکان

معرفی چند سرگرمی در خانه برای کودکان

سرگرمی در خانه برای کودکان موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. همه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *