خانه » اخبار روز » صدور کارت ملی هوشمند برای افراد بالای 15 سال تا پایان برنامه پنجم توسعه

صدور کارت ملی هوشمند برای افراد بالای 15 سال تا پایان برنامه پنجم توسعه

به گزارش خبرنگار مهر، حسن شیخی رئیس و هیئت رئیسه اداره ثبت احوال شهرستان ورامین ظهریکشنبه با حضور در دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران با حجت الاسلام سید محسن محمودی رئیس این شورا و امام جمعه موقت ورامین دیدار کردند.

حسن شیخی در این دیدار گفت: در دستور کار سازمان ثبت احوال کشور صدور کارت ملی هوشمند برای افراد بالای 15 سال تا پایان برنامه پنجم توسعه قرار گرفته است که این کارت در فضای سایبری به منظور تشخیص هویت شهروندان برای ورود به فضای دیجیتالی و مبادله اطلاعات، محتوا و خدمات دارای اهمیت حیاتی است.

وی ادامه داد: این کارت عملاً تهدیدهای فضای سایبری را تا حد زیادی به فرصت برای توسعه و رشد جمهوری اسلامی ایران در تحقق جامعه دانش بنیان تبدیل خواهد کرد؛ گواهی الکترونیکی، امضای دیجیتالی برای تعاملات الکترونیکی شهروندان و کاربرد در انتخابات به عنوان ابزار تشخیص و تصدیق هویت رأی دهندگان از کاربردهای این کارت است.

رئیس اداره ثبت احوال ورامین یادآور شد: کاربرد دیگر این کارت تشخیص هویت بر مبنای اثر انگشت برای اطلاعات فردی است و کاربرد دیگری که دارد این است که در شناسایی خانواده های معزز شهدا و ایثارگران به کار می رود.

کارت ملی هوشمند اکنون به صورت پایلوت در استان قم ارائه می شود

وی اضافه کرد: کارت ملی هوشمند اکنون به صورت پایلوت در استان قم ارائه می شود، اما به مرور زمان زیرساختهای آن آماده است و شروع به توزیع این کارت می کنند که از طریق سازمان باید اعلام کنند تا شروع به کاربری کنیم.

شیخی عنوان داشت: در حال حاضر به چهار سامانه پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به صورت آنلاین متصل هستیم و اطلاعات را در کمترین زمان ممکن به پایگاه از طریق این سامانه ها ارسال می کنیم به فرض مثال کسی که در این اداره شناسنامه می گیرد به محض اینکه شناسنامه را گرفت، اطلاعات آن  را کسانی که به پایگاه این اداره متصل هستند در دورترین نقطه ایران دارند که این اطلاعات به روز است و در کمترین زمان انجام می شود.

الکترونیکی شدن 99 درصد از اسناد هویتی شهرستان ورامین

وی از الکترونیکی شدن 99 درصد از اسناد هویتی این شهرستان خبر داد و افزود: از عملکردهای بسیار مهم این اداره آرشیو الکترونیکی اسناد است که به حمد و قوه الهی با تلاش همکاران تا 99 درصد انجام شده و اطلاعات در سازمان ثبت احوال کشور اسکن و بارگذاری شده است؛ این کار سبب سرعت و صحت در خدمات رسانی به مردم می شود، یعنی کاهش ترددهای درون شهری و برون شهری، کم شدن هزینه ها از فواید این کار است.

رئیس اداره ثبت احوال ورامین تأکید کرد: باید یک اطلاع رسانی در رابطه با ثبت به موقع حیاتی به مردم شود؛ تمامی مردم شهرستان ورامین به نحوی ثبت یار این اداره هستند و در خصوص ثبت به موقع وقایع حیاتی مانند ولادت و فوت باید اهمیت بیشتری قائل شوند.

اقدامات اداره ثبت احوال بسیار حائز اهمیت است

امام جمعه موقت ورامین نیز در ادامه این دیدار از خدمات اداره ثبت احوال ورامین تقدیر کرد و بیان داشت: وجود اطلاعات آماری درست و دقیق در کشور مسئولان را در اتخاذ تصمیمات مدیریتی مؤثر یاری می کند.

حجت الاسلام سید محسن محمودی وی تصریح کرد: اقدامات اداره ثبت احوال بسیار حائز اهمیت است اما کمتر بازگو می شود، خوب است که مردم در جریان این اتفاقات مهم و خدمات ارزنده قرار گیرند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

یائسگی

داغ شدن در یائسگی چگونه صورت می گیرد؟

داغ شدن یک احساس گرمای غیر قابل تحمل است که زنان در یائسگی آن را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *