خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » روانشناسی رنگها و رنگ مورد علاقه

روانشناسی رنگها و رنگ مورد علاقه

به گفته روانشناسان هر شخصی رنگی را دوست دارد که نشان دهنده علایق و خصوصیات شخصی اوست . روانشناسی رنگها وظیفه تشخیص این ویژگیها را دارد . شما از بین رنگهای قرمز ، آبی ، سبز ، قهوه ای ، خاکستری ، پرتقالی و … کدام را دوست دارید . در پست زیر ویژگیهای اخلاقی خود را بخوانید

***روانشناسی رنگها = قرمز: خوش قلب اما خودپرست

اگر به رنگ قرمز علاقه دارید باید بدانید که رنگ قرمز نشانه شدت و زياده روی است. همچنین قرمز رنگ عشق و تنفر و فداكاری و خشونت و خون و آتش است. کسانی که عاشق قرمز هستند هرگز نمي تواند در زندگی بی تفاوت باشند. از خصوصیات این افراد میتوان به صفات تند و سركش و در عين حال فعال و شجاع و کمی عجول بودن اشاره کرد. احتمال شكست به خصوص در عشق برای آنها زیاد است. قضاوتهاي عجولانه و ناگهاني در مورد ديگران اغلب سبب از بين رفتن دوستي هايشان مي شود، با آن كه در عشق كاملاً فداكارند اما اگر روزی حوادث بر وفق مراد نباشد بدون تفكر و جويا شدن علت مي جنگند.خودپرستی و عدم كنترل، دو عیب آنها و خوش قلبی و حس بزرگ طلبی از ویژگیهای مثبتشان است .

***روانشناسی رنگها = صورتی: مورد علاقه ديگران

اگر به رنگ صورتی علاقه دارید باید بدانید که رنگ صورتي درواقع همان قرمز است كه كمرنگ شده باشد. اگر به اين رنگ علاقه داريد تمام صفات رنگ قرمز را كمی ملايمتر دارا می باشيد، با گذشت هستيد و در عشق، تندی نشان نمی دهيد.ديگران را خوب درك مي كنيد و با اطرافيان خود با ملايمت و لطف رفتار می كنيد و به دليل نشاط و شادابي تان مورد علاقه اطرافيان خود هستيد. آنهايي كه به اين رنگ علاقه دارند اغلب شكستها، خشونتها و دشواري های زندگی را تحمل كرده اند و مشکلات زیادی در زندگی شان دیده اند .

***روانشناسی رنگها = آبی: نظم، پشتكار، تنهايی

در روانشناسی رنگها آمده است که اگر به رنگ آبی علاقه دارید باید بدانید که رنگ آبی از رنگهايی است كه طرفداران زيادی دارد. اگر به اين رنگ علاقه داريد، كاملاً می توانيد هوس و احساسات و هيجانات خود را كنترل كنيد. ظاهر آرام شما ديگران را وادار مي كند كه به شما احترام بگذارند و دوست داريد پيوسته مورد احترام و ستايش ديگران قرار بگيريد.در خريد و پوشش لباس قناعت می كنيد و به علت شرم و حيا و گاه غروری كه داريد ميل داريد اغلب تنها باشيد. حماقت و عدم فهم ديگران شما را كسل می كند و كسانی كه از نظر هوش و فهم بر شما برتری دارند شما را ناراحت می كنند. كارهای خود را از روي نظم و ترتيب و بر پايه قواعد معينی انجام مي دهيد. پشتکار از صفات بارز و مهم شماست .

***روانشناسی رنگها = قهوه ای: قابل اعتماد

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ، اگر به رنگ قهوه ای علاقه دارید باید بدانید که كاملاً می توان روی شما حساب باز كرد. باثبات و مقدس، شاعرپيشه وكمی فيلسوف مآب هستيد. به ندرت تغيير عقيده مي دهيد و با آن كه كمتر تصميم می گيريد اما هر بار كه تصميمی بگيريد آن را به مورد عمل می گذاريد.شما كاملاً در نگهداري پول و اسرار ديگران قابل اعتماد هستيد. ميل داريد پيوسته در عالم خودتان باشيد و گاهی اوقات با اطرافيان خود رفتار خشونت آميزی در پيش می گيريد. بدبینی در عشق جزو ویژگیهای انان نیست و همیشه خوش بین هستند .

***روانشناسی رنگ ها =خاكستری: احساس بی نيازی

اگر به رنگ خاکستری علاقه دارید باید بدانید که اين رنگ مظهر چشم پوشي از خوشی های دنياست. كسانی كه به اين رنگ علاقه دارند اغلب در زندگي احساس رضايت می كنند، خاكستری رنگ عقلا است و جوانانی كه به اين رنگ اظهار علاقه می كنند درواقع خود را هم شأن و هم طراز اشخاص کهنسال ميدانند و در زندگي احساس بی نيازی می كنند. درباره عشق بیشتر عاشق افراد مسن تر از خود می شوند .

***روانشناسی رنگها = پرتقالی: صداقت آری، هوسبازی هرگز

اگر به رنگ پرتقالی علاقه دارید باید بدانید که رنگی است تركيبی و آنهايی كه اين رنگ را رنگ دلخواه خود می دانند متكی به نفس نيستند. اجتماعی و خوش خلقند و با مردم خوب رفتار می كنند.نفوذ در اين گونه افراد مشكل است كسی كه آنها را دوست بدارد می تواند با او به آسانی ازدواج كند. هوسباز نيستند و اگر با كسی دوستی كنند صداقت و فداكاری دارند. ازدواج دو فرد پرتقالی به خوشبختی می انجامد .

شما چه رنگی هستید (روز تاریخ تولد )

***سبز: كنجكاوی

اگر به رنگ سبز علاقه دارید باید بدانید که رنگ سبز طبيعت وتازگی است. اگر به اين رنگ علاقه داريد زندگي با شما آسان است. نقطه اشتراك فراوانی با افراد علاقه مند به رنگ پرتقالی داريد روابط شما با ديگران بر پايه ی اصول و قرارداد است.دوست نداريد كه در زندگيتان حوادثی به وقوع پيوندد اما همیشه درمورد ماجرای زندگی ديگران کنجکاوی می کنید .

***سياه: خوش ذوقی و ظرافت طبع

اگر به رنگ سیاه علاقه دارید باید بدانید که اين رنگ برخلاف عقيده ی همگان رنگ نوميدی و عزا نيست بلكه نشانه خوش ذوقی و ظرافت طبع است. اگر از دوستداران اين رنگ هستيد مسلماً به شخصيت اطرافيان خود احترام می گذاريد و برای آن كه ديگران را با ارزش و برجسته نشان دهيد از هيچگونه كمكی به آنها دريغ نمی كنيد و هیچ وقت خودتان را به کسی تحمیل و آویزان نمی کنید .

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

دورکاری در منزل

۱۰ توصیه برای دورکاری در منزل و موفقیت

دورکاری در منزل مزایای زیادی دارد. مخصوصا برای خانم ها که در کنار آن میتوانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *