خانه » سلامت » تغذیه سالم » ۱۰ مورد از خوراکی های چربی سوز

۱۰ مورد از خوراکی های چربی سوز

خوراکی های چربی سوز وظیفه سوزاندن چربی و کالری را در بدن شما دارند. همه غذاها و خوراکیها چاق کننده نیستند. بلکه بسیاری از خوراکیها سبب چربی سوزی و لاغری شما خواهند شد. در این مقاله ۱۰ مورد از خوراکی های چربی سوز را برایتان گرد آوری کرده ایم.

۱- خوراکی های چربی سوز : چای سبز

چای سبز به خاطر ماده کاتچین موجود در آن خاصیت چربی سوزی دارد. طبق بررسی های بدست آمده کاتچین سبب افزایش متابولیسم و میزان سوزاندن چربی کبد میشود. شما میتوانید برای کاهش وزنتان، ۴-۶ فنجان چای سبز کافئین دار در روز میل کنید . در کنار آن حدود ۱۸۰ دقیقه هر هفته ( نه هر روز بلکه هر هفته  ) ورزش انجام دهید.

۲- خوراکی های چربی سوز قوی : تخم مرغ

به گزارش پارسی وان ، پروتئین سبب کاهش وزن شما خواهد شد . دلیل این امر آنست که شکستن غذاهای پروتئینی نسبت به دیگر غذاها به کالری و انرژی بیشتری نیاز دارد . همچنین از طریق حجم ماهیچه ها میتوانید با کمک پروتئین کاهش وزن داشته باشید. چونکه ماهیچه ها کالری بیشتری نسبت به چربی ها از دست می دهند .

همچنین طبق اخبار بدست امده پروتئین ها نسبت به کربوهیدرات ها گرسنگی را بهتر کاهش خواهند داد . کاهش میزان کربوهیدرات ها موجب خواهد شد از پروتئین ها در مسیر کاهش وزن استفاده بکنید .

کوچک کردن پایین شکم با روش های زیر

۳ و ۴- خوراکی های چربی سوز بدن : گردو و بادام

گردو و بادام با این که چربی دارند سبب کاهش وزن و چربی سوزی خواهند شد . چون چربی موجود در انها از دسته چربی های مفید است . همچنین درای فیبر و پروتئین فراوانی هستند .

این مواد موجب افزایش میزان حساسیت بدن به انسولین می شود و در نتیجه کاهش وزن را به همراه می آورد. گردو دارای اسیدهای چرب امگا ۳ است که از نوع چربیهای مفید به شمار می اید . همچنین بادام کلسیم  زیادی دارد و موجب استخوان سازی بهتر خواهد شد .

۵- خوراکی های چربی سوز شکم : ماهی قزل آلا

ماهی قزل الا دارای مقدار زیادی امگا ۳ است . این چربی از نوع چربی های مفید است و خوردن ان بر عکس سایر چربی ها سبب کاهش توده های چربی و  وزنتان می شود .

همچنین شما دو ساعت بعد از خوردن ماهی های چرب و بعد از مصرف امگا ۲ احساس گرسنگی کمتر خواهید داشت . سعی کنید حداقل دوبار در هفته از ماهی های قزل آلا مصرف بکنید .

۶- خوراکی های چربی سوز شکم و پهلو : سرکه

طبق بررسیهای بدست آمده ، سرکه موجب به جریان انداختن ژن هایی میشود که این ژن ها تولیدکننده آنزیم هایی هستند و این انزیمها چربی ها را در هم می شکنند. اگر علاقه مند به امتحان آن هستید، روزانه یک قاشق غذاخوری سرکه میل کنید . میتوانید سرکه را روی سالاد کاهو بریزید.

۷ و ۸ و ۹ – خوراکی های چربی سوز بدن : شیر – ماست کم چرب – پنیر

این مواد بدلیل کلسیم زیادی که دارند سبب لاغری شما خواهند شد و وزنتان را کاهش میدهد . تا جایی که میتوانید از شیر و ماست کم چرب و پنیر استفاده کنید .

۱۰- خوراکی های چربی سوز قوی : جو دوسر

جوی دوسر دارای فیبر زیادی است. این فیبر از گرسنگی زودرس جلوگیری می کند. شما میتوانید به جای استفاده از برنج، جوی دوسر مصرف کنید. این کار چربی های شکمتان را کم میکند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.