خانه » اخبار روز » 7 شهرستان جدید به نقشه تقسیمات کشوری اضافه شد

7 شهرستان جدید به نقشه تقسیمات کشوری اضافه شد

هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری-مصوب 1362- تصویب کرد؛ شهرستان قرچک به مرکزیت شهر قرچک از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر قرچک شامل دهستان های ولی آباد و قشلاق جیتو در تابعیت استان تهران ایجاد می شود. 
 
ایجاد شهرستان عسلویه 
 
بر اساس مصوبه دیگر دولت، شهرستان عسلویه به مرکزیت شهر عسلویه از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر عسلویه شامل دهستان های عسلویه و اخند و شهر نخل تقی و بخش چاه مبارک در تابعیت استان بوشهر ایجاد می شود. 
 
همچنین دهستان اخند به مرکزیت روستای اخند، دهستان چاه مبارک به مرکزیت روستای چاه مبارک و بخش چاه مبارک در تابعیت شهرستان کنگان ایجاد می شود. 
 
ایجاد شهرستان میرجاوه 
 
بر اساس تصمیم هیئت وزیران، شهرستان میرجاوه به مرکزیت شهر میرجاوه از ترکیب بخش مرکزی متشکل از دهستان های حومه و انده، بخش لادیز و ریگ ملک در تابعیت استان سیستان و بلوچستان ایجاد می شود. 
 
همچنین دهستان جون آباد به مرکزیت روستای جون آباد، دهستان حومه به مرکزیت روستای پاسگاه میل هفتاد، دهستان انده به مرکزیت روستای انده، دهستان تهلاب به مرکزیت روستای موتور گمی، دهستان ریگ ملک به مرکزیت روستای ریگ ملک و بخش های لادیز به مرکزیت روستای لادیز و ریگ ملک به مرکزیت روستای ریگ ملک ایجاد می شود. 
 
ایجاد شهرستان هامون و نیمروز 
 
بر اساس مصوبه دولت، شهرستان هامون به مرکزیت شهر محمد آباد از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر محمد آباد شامل دهستان های محمدآباد و لوتک و بخش تیمورآباد و شهرستان نیمروز به مرکزیت شهر ادیمی شامل بخش مرکزی به مرکزیت شهر ادیمی از ترکیب دهستان های ادیمی و بزی و بخش صابری در تابعیت استان سیستان و بلوچستان ایجاد می شود. 
 
همچنین دهستان قائم آباد به مرکزیت روستای قائم آباد، دهستان سفیدابه به مرکزیت روستای سفیدابه، بخش صابری به مرکزیت روستای قائم آباد، بخش تیمورآباد به مرکزیت روستای تیمورآباد ایجاد می شود.  
 
ایجاد شهرستان سامان و بن 
 
بر اساس مصوبه دیگر دولت، شهرستان سامان به مرکزیت شهر سامان از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر سامان شامل دهستان های سامان و چما و بخش زاینده رود و شهرستان بن به مرکزیت شهر بن از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر بن شامل دهستان های وردنجان و حومه و بخش شیدا در تابعیت استان چهار محال و بختیاری ایجاد می شود. 
 
همچنین دهستان حومه به مرکزیت روستای شیخ شبان، دهستان شیدا به مرکزیت روستای حیدری، دهستان زرین به مرکزیت روستای گرم دره، دهستان چما به رمزیکت روستای چم چنگ، ساربوک و دهستان چما به مرکزیت روستای چم چنگ و بخش زاینده رود به مرکزیت روستای هوره در تابعیت شهرستان شهرکرد ایجاد می شود. 
 
این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *