خانه » سبک زندگی و خانه داری » اموزش دستشویی رفتن کودکان و بچه ها

اموزش دستشویی رفتن کودکان و بچه ها

 چه زمانی اموزش دستشویی رفتن کودکان را باید شروع کرد ؟

بهترین سن برای شروع آموزش دستشویی رفتن کودکان ۱۸ تا ۲۴ ماه است. ولی ممکن است بعضی کودکان تا ۳ سالگی هم آماده نباشند. این اصلا نگران کننده نیست .

اگر کودک توانست خبر دهد که پوشکش نیاز به عوض کردن دارد، باید امتحان کنید که ایا به دستشویی رفتن نیز علاقه نشان می‌دهد یا خیر .

همچنین باید بدانید که دختران اغلب سریع تر از پسران و در سنین پایین‌تر دستشویی رفتن را یاد میگیرند.

توصیه‌های خانگی برای آموزش دستشویی رفتن کودکان

– آموزش دستشویی رفتن کودکان را با یک لگن دستشویی و قرار دادن آن در محل بازی کودک، شروع کنید. اجازه دهید کودک به میل خود روی آن بنشیند و بلند شود. اجباری برای ان قرار ندهید .

-وقتیکه دیدید بچه  به نشستن روی لگن عادت کرد، تشویقش کنید بدون لباس روی آن بنشیند.

-همچنین این اجازه را به کودک بدهید که استفاده شما از دستشویی را ببینید به این ترتیب از میل طبیعی کودک به تقلید، برای آموزش دستشویی رفتن کمک خواهید گرفت .

– نکته دیگر در اموزش دستشویی کودکان اینست که به کودک اجازه دهید مدفوع را در کاسه دستشویی و شسته شدن آن را با جریان آب ببیند.

-والدین باید زمانی را که کودک اجابت مزاج می‌کند کشف کنند و کودک را حول و حوش آن زمان روی لگن دستشویی که برای وی تهیه کرده‌اند، بنشانند.

دستشویی رفتن کودکان
دستشویی رفتن کودکان

-بعد از غذا خوردن از او بخواهید به دستشویی برود و از نیاز طبیعی به اجابت مزاج پس از صرف وعده غذایی بهره بگیرید.

-یک ترفند جالب اینست که میتوانید در این زمان، برای کودک، کتاب بخوانید یا راهی برای سرگرمی وی پیدا کنید. با این روش می‌توانید مدتی که کودک روی لگن می‌نشیند را زیاد کنید. چطوری کودکی نرمال داشته باشیم !

ترفندهایی برای آموزش دستشویی رفتن کودکان

– به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ،به بچه ها در این زمان لباس های راحت بپوشانید . لباس‌هایی که به آسانی و به سرعت بتوانید آنها را در آورید. منتظر علایمی بمانید که نشان می‌دهد کودک نیاز به اجابت مزاج و نشستن روی لگن دارد و سریعا او را به نشستن روی لگن تشویق کنید.

– تغییر در حالت صورت توقف ، ناگهانی بازی یا قرار گیری در وضعیت خاص، از علایم زمانیست که کودک نیاز به دستشویی دارد . این علایم را نیز در کودک خود بشناسید .

-زمانی که دیدی علایم دستشویی در کودکتان پدیدار شده ، در این زمان می‌توانید به سرعت لباس‌های کودک را در آورید و او را روی لگن بنشانید. آموزش دستشویی رفتن کودکان

-هیچ وقت کودکتان را برای این کار تحت فشار قرار ندهید.  تحت فشار گذاشتن کودک، احتمال طولانی شدن دوره آموزش یا شکست آن را افزایش می‌دهد.

– تشویق کودک در این ایام به او کمک زیادی می کند. از تلاش کودک حتی اگر به موفقیت نیانجامد، تقدیر کنید. صبور باشید. هیچ گاه کودک را به دلیل عدم موفقیت سرزنش نکنید تا نا امید نشود .

-به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ،  اگر آموزش نشستن روی لگن باعث تنش و ناراحتی زیاد برای شما یا کودک تان می‌شود وقفه و آغاز مجدد با فاصله را امتحان کنید . چون این کار نیازمند صبر و ارامش فراوان است .آموزش دستشویی رفتن کودکان

– این نکته را یاداوری میکنیم که الگوی یادگیری کودک با پیشرفت و پسرفت متوالی همراه است. والدین باید بدانند که پسرفت‌های موقت، طبیعی است و دوباره پیشرفت رخ خواهد داد. باز هم یاداوری میکنیم باید صبر پیشه کنید .

– بعضی کودکان ممکن است در روز کنترل پیدا کنند ولی هنگام خواب کنترل نداشته باشند پس شاید نیاز باشد از پوشک هنگام خواب استفاده کرد و این طبیعی است . حتی اوایل در مهمانی هم از پوشک استفاده کنید که استرس نگیرید. دستشویی رفتن ,دستشویی رفتن کودکان ,دستشویی رفتن کودک ,دستشویی رفتن کودک دوساله , دستشویی رفتن کودک سه ساله,اموزش دستشویی کودکان , اموزش دستشویی رفتن به کودکان

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *