خانه » روانشناسی » خصوصیات افراد زودباور

خصوصیات افراد زودباور

دکتر فربد فدایی، مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: به طور اصولی شایسته است که انسان ها نسبت به یکدیگر با اعتماد رفتار کنند.

وی تصریح کرد: وجود درجه ای از احتیاط نیز در رفتارهای اجتماعی ضرورت دارد زیرا ممکن است گفتار دیگران چه به صورت ارادی و چه به صورت غیرارادی گاهی درست نباشد.

دکتر فدایی خاطرنشان کرد: احتیاط بیش از حد که گاهی جنبه بدگمانی به خود می گیرد یا ناشی از تجربیات ناخوشایند از دیگران است و گاهی نیز جنبه نوعی بیماری روانپزشکی دارد.

وی متذکر شد؛ اما پذیرش بی چون و چرای گفته دیگران نیز کار صحیحی نیست البته در دوران کودکی، کودک گفته های افراد بزرگتر را بدون چون و چرا به عنوان واقعیت قبول می کند که در نتیجه اهمیت دارد بزرگترها جز با راستگویی با آنان رفتار نکنند اگر پذیرش بی قید و شرط گفته دیگران به دوران جوانی و بزرگسالی هم تداوم بیابد یا ناشی از مشکلات هوشی و کارکرد پائین تر از طبیعی ذهنی است و یا ناشی از ساده دلی فرد است که به طور احتمالی در محیط ساده و صمیمی بار آمده است و از رفتار جوامع پیچیده شهری که گاهی نیز منطبق با درستکاری و صداقت کامل نیست بی خبر است.

این متخصص روانپزشکی گفت: افراد تلقین پذیر و زودباور همان کسانی هستند که به سهولت نیز هیپنوتیزم می شوند زیرا قدرت مقاومت در برابر گفته ها و القائات دیگران را ندارند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.