خانه » سبک زندگی و خانه داری » آشپزی » نکات طلایی و جالب برای تهیه همبرگر عالی

نکات طلایی و جالب برای تهیه همبرگر عالی

یک همبرگر عالی ویژگیهای منحصر به فرد خود را دارد. اگر دوست دارید در منزل تان یک همبرگر خوب و با کیفیت تهیه کنید باید از ترفندهای آن اگاهی پیدا کنید. برعکس تفکر خیلی ها تهیه همبرگر عالی کار سختی نیست. سعی کنید برای تهیه همبرگر در منزلتان حتما ترفندهای زیر را اجرا کنید تا بتوانید یک همبرگر فوق العاده تهیه کنید.

برای تهیه یک همبرگر عالی باید تنها یک‌بار آن‌ها را برگردانید

همبرگر عالی
همبرگر عالی

سعی کنید همبرگر را فقط یکبار برگردانید . چون برگرداندن زیاد ان باعث خشک شدن و سفت شدن گوشت می شود و برگرداندن زود باعث چسبیدن آن‌ها به ظرف می شود. با ۲ دقیقه پختن همبرگرها خام، با ۳ دقیقه کمی پخته و با ۴ تا ۵ دقیقه کاملاً پخته می شود و همچنین زیاد برگرداندن گاهی موجب تکه تکه شدن همبرگر خواهد شد .

برای تهیه یک همبرگر عالی در زمان پخت آن‌ها را فشار ندهید

همبرگر عالی
همبرگر خوب و عالی

متاسفانه بسیاری از افراد برای سرخ کردن همبرگرها فشار زیادی به انها وارد میکنند. اما این کار باعث خشک شدن ان می شود . با این کار آب آن‌ها خارج می‌شود و تمام طعم و رطوبت آن از بین خواهد رفت. همبرگر باید کمی آبدار باشد.

برای تهیه یک همبرگر عالی بگذارید مدتی بمانند

همبرگر عالی
همبرگر خوشمزه و با کیفیت

پس از اتمام پخت، همبرگر نیز باید مانند سایر گوشت‌ها مدتی بماند تا پخت آن تمام‌شده و آبی که در زمان سرخ شدن روی سطح آن جمع شده در تمام سطح توزیع شود. از آنجایی که همبرگر سطح کوچکی دارد ده دقیقه کافی است.

برای تهیه یک همبرگر عالی با گوشت مناسب شروع کنید

همبرگر عالی
همبرگر فوق العاده

برای تهیه همبرگر از گوشت های تازه و کمی آبدار استفاده کنید .گوشت‌های آبدار با چربی کافی، حداقل ۱۸ درصد، مناسب‌ترند. گوشت کم چرب همبرگر شما را خشک و سخت می‌کند. هرچه گوشت تازه‌تر باشد همبرگر شما تردتر و لذیذتر می شود .

مرغ پرتقالی با ادویه فرانسوی

برای تهیه یک همبرگر عالی یک گودی در وسط ان ایجاد کنید

همبرگر عالی
همبرگر عالی

سعی کنید موقع تقسیم بندی همبرگرها مرکز ان کمی نازک تا یا بقولی توخالی باشد . گوشت را به تکه‌های مساوی تقسیم کرده و همبرگرهایی با ۲ سانتی‌متر ضخامت در لبه‌ها و ۱٫۵ سانتی‌متر ضخامت در مرکز درست کنید.

همبرگرها را قبل از گذاشتن در فر سرد نگه دارید

همبرگر عالی
همبرگر عالی

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ، گوشت‌های همبرگر برخلاف سایر گوشت ها باید سرد نگه داشته شوند تا به هم چسبیده باشند و آبشان باقی بماند. تا زمانی که فر داغ شود گوشت‌ها را در سینی گذاشته و روی آن را بپوشانید. این کار کمک می‌کند چربی که عامل طعم همبرگرهاست در گوشت باقی بماند و گوشت ها از هم وا نرود .

برای ساخت یک همبرگر عالی زیاد گوشت را هم نزنید

همبرگر عالی
همبرگر عالی

لازم نیست همبرگرها را زیاد ورز دهید . چون این کار باعث سفت شدن انها می شود.  در یک کاسه‌ی بزرگ گوشت را تکه‌های کوچکی تقسیم کرده و به هر یک نمک و سایر ادویه‌ها را بزنید. با انگشت به آرامی مواد را روی گوشت پخش‌کنید تا ترکیب شوند.

برای ساخت همبرگر از دست های خیس استفاده کنید

همبرگر عالی
همبرگر عالی

قبل از شروع کار دستتان را خیس کنید . این کار باعث می شود انگشتتان چسبنده نشود و گوشت ها هم به دستتان نچسبند . همچنین اجازه می‌دهد گوشت سریع تر به هم وصل  شده و نیاز به کار زیاد نداشته باشد.

 طرز تهیه لازانیا با تخم مرغ

با سینی تمیز همبرگرتان را تهیه کنید

همبرگر عالی
همبرگر عالی

اگر سینی تمیز نباشد ممکن است همبرگر الوده شود یا اینکه به سینی بچسبد و شکل زیبای خود را از دست بدهد. ذرات گرد و غبار و سطحی که چرب نشده یا خوب داغ نشده باشد باعث چسبیدن همبرگر به سطح خواهد شد. شما می‌خواهید همبرگرتان راحت جداشده و سریع شکل‌گرفته و بپزد.

برای تهیه یک همبرگر خوب از فر داغ استفاده کنید

همبرگر عالی
همبرگر عالی

قبل از گذاشتن همبرگر در فر ان را حسابی داغ کنید . فر را خوب گرم‌کنید. در فرهای گازی باید در زمان پخت درب ظرف را بگذارید و در فرهای زغالی درب آن بردارید. این کار برای تهیه یه همبرگر خوب ضروری است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.