خانه » فناوری های نوین » اخبار و رویداد » معرفی بالاترین و پایین‌ترین خدمات الکترونیکی کشور

معرفی بالاترین و پایین‌ترین خدمات الکترونیکی کشور

خدمات بیمه و بانکداری و خدمات شهری، بالاترین شاخص را در زمینه ارائه خدمات به صورت الکترونیکی به خود اختصاص دادند.

به گزارش خبرنگار تلنا؛آخرین وضعیت عرضه خدمات الکترونیکی ایران از طریق درگاه “ایران دات آی آر” از افزایش خدمات الکترونیکی در کشور حکایت دارد به نحوی که در سال 91، خدمات بیمه و بانکداری و خدمات شهری، بالاترین شاخص را در زمینه ارائه خدمات به صورت الکترونیکی به خود اختصاص داده اند.

بنا بر این گزارش در حال حاضر دو هزار و 500 خدمت الکترونیکی از طریق درگاه ایران به کاربران ارائه می شود که از این تعداد، خدماتی که ویژگی اطلاع رسانی دارند، با اختصاص یکهزار و 340 خدمت، بیشترین میزان را به خود اختصاص داده اند؛ همچنین خدمات الکترونیکی از نوع تعاملی و تراکنشی نیز به ترتیب 815 و 345 خدمت را به کاربران عرضه می کنند که با توجه به ظهور خدمات جدید، بروز رسانی می شوند.

در همین راستا، بررسی زمان بندی چگونگی افزایش خدمات الکترونیکی درگاه ایران نشان می دهد، این جریان طی چهار سال گذشته، با سیر صعودی همراه بوده است. به طوری که در سال 88 تعداد 300 خدمت، در سال 89 تعداد 1500خدمت و در سال 90 تعداد 1790 خدمت از طریق درگاه ایران به کاربران عرضه شده است.

همچنین در مورد افزایش خدمات الکترونیکی بر اساس دسته بندی می توان گفت که در سال 91، خدمات بیمه و بانکداری و خدمات شهری، بالاترین شاخص و اطلاعات شهری تهران، خدمات قضایی و ثبت احوال، پایین ترین شاخص را به خود اختصاص داده اند.

درگاه خدمات الکترونیکی ایران به نشانی www.iran.ir در دسترس است و علاوه بر ارائه خدمات الکترونیکی، مشتمل بر بخش های دیگری نظیر فهرست وبسایت ها، ایران نما، اخبار، نقشه، تصاویر و پست الکترونیکی نیز است که کاربران در صورت نیاز؛ ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه خود می توانند به آن مراجعه کنند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *