خانه » فناوری های نوین » ساختن زنگ موبایل در آی‌فون

ساختن زنگ موبایل در آی‌فون

اگر دوستانی دارید که به طور مدام با شما در تماس هستند و به موبایلتان زیاد زنگ می زنند، می توانید برای آنها زنگ مخصوص تعریف کنید تا پیش از برداشتن گوشی نیز بدانید که اوست که زنگ می زند. برای این منظور باید از موسیقی های موجود در آی تیونز استفاده کنید. البته باید گوشی موبایل تان نیز آی فون باشد.

1.    ابتدا وارد آی تیونز بشوید و موسیقی ای که تصور می کنید مناسب است را پیدا کنید. به موسیقی گوش کنید و قسمتی که دوست دارید و بیشتر از 30 ثانیه نیست را انتخاب کنید. این در واقع کلیپی برای زنگ موبایل شماست. زمان آغاز و پایان این کلیپ را یادداشت کنید.

2.    روی آهنگ کلیک راست و گزینه Get Info را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Options کلیک کنید و در قسمت تکستی که وجود دارد زمان شروع و پایان کلیپ موردنظر را تایپ کنید. در آخر کلید OK را فشار دهید.

3.    دوباره روی آهنگ موردنظر کلیک راست کنید و گزینه Convert Selection to AAC را انتخاب کنید. پس از چند ثانیه، آی تیونز یک نسخه کپی از کلیپ ساخته شده برای شما می سازد و درست زیر نسخه اصلی موسیقی قرار می دهد. اگر نتوانستید گزینه AAC را ببینید، نگران نباشید.

4.    اگر گزینه ای به نام AAC را نمی توانید ببینید احتمالا از گزینه اولویت داشتن MP3 یا WAV استفاده می کنید. برای تغییر این اولویت به AAC روی منوی Edit کلیک، Preferences را انتخاب و سپس روی گزینه General کلیک کنید. روی کلید Import Settings کلیک کنید. در این مرحله می توانید گزینه AAC Encoder از منوی ورودی ها را انتخاب کنید. در آخر روی OK کلیک کنید.

5.    روی نسخه کوتاهی که ساخته اید کلیک و گزینه Delete را انتخاب کنید. در این مرحله فقط قصد داریم آن قطعه را از فهرست موسیقی های آی تیونز حذف کنیم. در این حالت، یک پنجره ای باز می شود و از شما می پرسد آیا قصد دارید فایل موردنظر را از هارددرایو خود حذف کنید. شما در این مرحله باید گزینه Keep File را انتخاب کنید. دوباره به فایل اصلی برگردید و دوباره گزینه Get Info را انتخاب کنید. تیک های کنار گزینه های Start Time و  End Time را بگذارید تا آنها را به جایی که بودند باز گرداند.

6.    برای دسترسی به فایل صوتی ساخته شده باید گزینه My Computer را از منوی استارت انتخاب کنید. فایل موردنظر باید احتمالا در فولدری در Music > iTunes > iTunes Music باشد. این فایل پسوند “.m4a دارد. روی فایل راست کلیک و گزینه Rename را برای تغییر نام آن انتخاب کنید. پسوند آن را تغییر دهید و پسوندی بگذارید که آی تیونز آن را می شناسد و از آن پشتیبانی می کند.

7.    فایل صوتی مورد نظر را بگیرید و درون آیکان Tones موجود در منوی سمت چپ آی تیونز بیندازید. این کار منجر به کپی شدن فایل در آی تیونز می شود و آن را در فهرست آهنگ ها نمایش خواهد داد.

8.    آی فون خود را با کامپیوتر وصل و آن را از منوی چپ آی تیونز انتخاب کنید. روی گزینه Tones در بالای صفحه کلیک کنید. گزینه Sync Tones را فعال کنید و تیک کنار زنگ موبایل جدید را بگذارید. کلید Sync را انتخاب کنید و چند ثانیه منتظر بمانید تا فایل صوتی روی آی فون کپی شود.

9.    آی فون خود را روشن کنید. شما می توانید آهنگ ساخته شده را از قسمت تنظیمات انتخاب  کنید، روی گزینه Sounds و سپس Ringtone کلیک کنید. در این مرحله می توانید این آهنگ را برای هر کدام از شماره های تماس خود که تمایل دارید، انتخاب کنید. برای این کار، روی نام موردنظر در فهرست مخاطبین کلیک و کلید  Edit را انتخاب کنید. با فشار گزینه Ringtone می توانید آهنگ دلخواه را برای مخاطب موردنظر انتخاب کنید.

با انتخاب زنگ های موبایل متفاوت برای مخاطبین مختلف، می توانید پیش از رفتن به سراغ گوشی هنگام زنگ خوردن، متوجه شوید که آیا تماس مهم است یا خیر.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *