خانه » آرایش و زیبایی » درمان گیاهی لکه های قهوه ای پوست بدن

درمان گیاهی لکه های قهوه ای پوست بدن

لکه های قهوه ای پوست بدن و از بین بردن آنها دغدغه بسیاری از افراد شده است. دلیل قطعی این لکه ها مشخص نیست. اما شما میتوانید با کمک ماسک های طبیعی انها را رفع کنید یا حداقل کمرنگش کنید. در این پست از مجله اینترنتی پارسی وان طرز تهیه چند ماسک گیاهی برای از بین بردن لکه های قهوه ای پوست را در اختیارتان میگذاریم. سعی کنید این ماسک ها را در منزل تهیه کنید و استفاده کنید. یادتان باشد با یکی دو بار تغییری نخواهید دید پس صبور باشید.

درمان گیاهی لکه های قهوه ای پوست زردچوبه و آبلیمو

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان برای تهیه ماسک زردچوبه و ابلیمو شما باید نوک قاشق چایخوری زردچوبه را با آب لیمو ترش تازه مخلوط کنید تا خمیری بدست اید. سپس این خمیر را روی لکها بزنید و بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پوستتان را بشویید. این کار را اگر هر روز انجام دهید مطمئن باشید که بزودی نتیجه خوبی خواهید دید.

درمان لکه های قهوه ای پوست شیر سرد

برای رفع لک های قهوه ای میتوانید شیر سرد و ارگانیک را روی پوست خود بمالید و ماساژ بدهید . طبق بررسی های بدست امده اسید لاکتیک در شیر پوست را آرام می کند یک پنبه داخل شیر سرد بکنید و پوست خود را هر روز صبح با شیر صورتتان را ماساژ دهید و یا اگر بدنتان لک شده شیر را به پوست بدنتان بزنید بعد از ۱۵ دقیقه بشویید. این کار را هر روز انجام دهید تا ببینید پوستتان چه تغییری می کند.

درمان گیاهی لکه های قهوه ای پوست آب سیب زمینی و عسل

برای رفع لک های صورت میتوانید اب سیب زمینی را بگیرید . بهتر است ان را رنده کنید و ابش را بگیرید. سپس با کمی عسل مخلوط کنید. اکنون این ماسک را روی پوست بگذارید. به گزارش پارسی وان وقتیکه تمام صورت خود را با این ترکیب پوشاندید ،بعد از ۱۵ دقیقه صورتتان را بشویید. شما می توانید به جای این کار حلقه های سیب زمینی استفاده کنید .

درمان گیاهی لکه های قهوه ای پوست ویتامین ای

ویتامین E یک آنتی اکسیدان وجوانساز پوست و از بین برنده لکه های پوست است. شما میتوانید ویتامین E را با کمی روغن کرچک مخلوط کنید. سپس این ترکیب را روی لکه های پوست بگذارید و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید. بعد از ان صورتتان را با اب ولرم شست شو دهید. آسیب های پوستی در اثر خورشید

همچنین میتوانید از ته مانده لیمو ترش و گوجه فرنگی و پوست موزی که تیره نشده باشد و تازه باشد به صورت جداگانه برای رفع لک های صورتتان استفاده کنید.

درمان گیاهی لکه های قهوه ای پوست چوب صندل

برای تهیه این ماسک گیاهی شما باید دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندل را با چند قطره گلاب مخلوط کنید و روی قسمتهای لک دار پوست بمالید. بگذارید روی پوست خشک شود و بعد از خشک شدن آن را با آب بشویید. یک روز در میان این کار را انجام دهید نتیجه می گیرید.

درمان لکه های قهوه ای پوست خیار و شیر و لیمو ترش

یکی از بهترین ماسک ها برای رفع لک های صورت ماسک خیار است . برای تهیه ایت ماسک یک خیار را رنده بکنید . سپس کمی شیر  و چند قطره لیمو ترش هم به آن اضافه کنید تا خمیری شود.

سپس این ماسک را روی صورتتان بزنید و بگذارید بماند. اکنون باید بعد از ۱۵ دقیقه آن را بشویید. این ماسک نه تنها لک هایتان را کمرنگ میکند بلکه موجب جوانسازی پوستتان می شود.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.