خانه » دنیای مد » دکوراسیون و چیدمان » خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

شاید به پنجره های خانه تان توجه زیادی نکنید اما در این مطلب با پنجره های عجیب و غریبی آشنا می شوید که به شدت جلب توجه می کنند.

خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

1.    دیوار شیشه ای

رودخانه هایدن – آیداهو

این پنجره 6×9 متری، به طور کامل در لولای چدنی خود می چرخد و باز می شود. زاویه پنجره را می توان با توجه به میزان وزش باد یا دیگر شرایط آب و هوایی تنظیم کرد. صاحبان این خانه پس از گذاشتن از این پنجره شیشه ای بزرگ به رودخانه زیبا و درخشانی می رسند که پشت خانه آنها قرار دارد. منظره ای رویایی و شگفت انگیز!

خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

2.    چرخش در مرکز

تورنتو، اونتاریو – کانادا

این پنجره در آپارتمانی واقع شده که قبلا برج ساعت بوده است. این آپارتمان پنجره ی دارد که همچون قرقره گردان در آسمان دیده می شود و نمایی از خیابان شلوغ زیر پا را به نمایش می گذارد. این پنجره در واقع همان ساعت اصلی برج بوده است. با جابه جا کردن صفحه ها، دروازه های آن مناظری همچون برج CN را به نمایش می گذارند. عقربه های ساعت در این پنجره ها همچنان بی تغییر باقی مانده اند.

خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

3.    چشم انداز سینمایی

هالیوود – کالیفرنیا

این خانه بسیار جالب که در بالای هالیوود هیلز واقع شده است، جشنی از شیشه و پنجره را به نمایش می گذارد. این ویلای معرکه، یک سالن تئاتر اختصاصی در فضای باز و استخر فوقالعاده عالی 20 متری و چشم انداز فوق العاده دارد. این خانه را بلزبرگ آرشیتکت طراحی کرده است.

خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

4.    انحناهای طبیعی

پورتلند – اورگان

پنجره های خوش ساخت این خانه باعث تفاوت و منحصربه فرد شدن آن شده اند. ساخت این خانه در سال 2004 میلادی تکمیل شده است. الوارهای چوبی شناور بر غیرمعمول بودن طراحی پنجره های این خانه تاکید می کنند و به خانه حسی از طبیعت و سرزندگی می بخشند. بیشتر قسمت های سقف خانه نیز از چوب درختان تهیه شده است.

خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

5.    خانه اسکیموی شیشه ای

کاکسلاتانن – فنلاند

این خانه اسکیمویی نه از یخ که از شیشه ساخته شده است. از داخل، ساکنین می توانند هنگام شب ستاره های درخشان و سپیده شمالی را ببینند و از مناظر آن نهایت لذت را ببرند. شیشه های حرارتی دمای فضای داخل را گرم نگه می دارند و در هوای سرد این سیستم گرمایشی از یخ زدن شیشه ها جلوگیری می کند و باعث شفاف ماندن شیشه ها می شود.

خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

6.    اوج بلندی ها

جزیره آتش – نیویورک

از داخل این خانه با دیوارهای شیشه ای و دنیایی از پنجره، می توان به خوبی منظره خلیج جنوبی و اقیانوس اطلس را تماشا کرد. تمام شهرت این خانه برای پنجره های متفاوت آن است که همچون معبدی برای خورشید دیده می شود. این خانه در اصل توسط آرشیتکت مدرنیست در اواسط قرن حاضر ساخته شده و در سال های اخیر، موسسه طراحی لارسون و پاول آن را بازسازی کرده است.

خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

7.    منظره پل مانند

لس آنجلس – کالیفرنیا

این خانه در بالای تپه و در ارتفاع حدود 4 متری از زمین قرار دارد. پنجره های قهوه ای مایل به قرمز این خانه چوبی در بالای دره ای در مرکز شهر لس آنجلس قرار دارند و از آنجا می توان موزه گِتی را تماشا کرد. این سازه چوبی ساخته شده از درخت سرو، با 5 ستون فولادی بالاتر از سطح زمین نگه داشته شده است.

خانه هایی با پنجره های عجیب و غریب

8.    بال های شیشه ای

لس آنجلس – کالیفرنیا

این خانه 930 متر مربعی به دو بال شیشه ای تقسیم شده است و منظره ای از جنگل و دره روبه رو را نشان می دهد. پنجره های عمودی باعث ورود نور خورشید به داخل خانه و زیباتر دیده شدن معماری آن شده اند. دیوارهای شیشه ای در هر طبقه این خانه، این تصور را به بیننده القا می کند که باغچه کوچک درختان اوکالیپتوس و کاج داخل حیات، در داخل خانه قرار دارد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ست لباس نقره ای

30 مورد مدلهای رنگ ست با نقره ای و ست لباس نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهایی است که اکثرا به آن علاقه دارند و واقعا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *