خانه » سلامت » تناسب اندام » طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن

طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن

تردمیل دستگاهی برای ورزش کردن در خانه است. ما اگر امکان رفتن هر روز به پیاده روی در بیرون از منزل را نداریم و سلامتی و وزنمان هم برایمان مهم است میتوانیم از دستگاه تردمیل در منزل استفاده کنیم. اما ایا طرز استفاده از تردمیل را میدانیم ؟

طرز استفاده از تردمیل

در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان طرز استفاده از تردمیل را در اختیارتان میگذاریم. اگر به این نکات توجه کنید مطمین باشید ضرر نمی کنید. هم دویدن و هم راه رفتن در روی تردمیل برای ما فواید زیادی دارد. اما اگر از تردمیل درست استفاده نشود ممکن است به پا و کمر ما اسیب جدی برساند . پس مراقب باشید.

۱: برای استفاده از تردمیل یک تردمیل خوب پیدا کن !

اولا قبل از خرید تردمیل خوب فکر کنید. مبادا ان را بخرید و پشیمان شوید. شما پول کمی نمیخواهید برای ان بدهید. پس اطمینان پیدا کنید که در هر شرایطی ورزش با ان را ادامه میدهید تا به سلامتی و وزن ایده ال تان برسید . بسیاری از از افراد نمیتوانند و یا دوست ندارند از تردمیل استفاده کنند و یا این که نتایج دلخواهشان را از تردمیل نمیگیرند . پس قبل از خرید تردمیل و یا کار با آن بصورت جدی ، خوب فکر کنید .

طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن و لاغری
طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن و لاغری

۲: برای استفاده از تردمیل تصمیم گیری کن .

به گزارش پارسی وان شما باید هدفتان را از خرید تردمیل پیدا کنید. تصمیم گیری کنید چرا میخواهید از تردمیل استفاده کنید ؟! ایا هدفتان اب کردن چربی است یا میخواهید ضربان قلب خود را تنظیم کنید ، یا عضلات خود را تقویت کنید. یا همه این اهداف را با هم می خواهید.

طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن و لاغری
طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن و لاغری

۳: برای استفاده از تردمیل از دستور العمل ها پیروی کن

تردمیل هم مانند هر دستگاه دیگری دستور العمل های خاصی برای استفاده و شروع به کار دارد . این دستور العمل ها را قبل استفاده بخوانید. همه دستورالعمل های طرز استفاده از تردمیل در دفترچه آن نوشته شده است.

 زنگ تفریح : روشهایی برای بلند قد شدن

همچنین میتوانید از افراد با تجربه سوال بکنید. این دستگاه ها بصورت پیش فرض دارای تمرینات خاصی هستند. پس مطالعه دفترچه  وسوالا کردن از افرادی که تردمیل دارند یا مشورت با مربی های ورزشی را فراموش نکنید.

طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن و لاغری
طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن و لاغری

۴ : برای استفاده از تردمیل هدف معین داشته باش.

این که یک دقیقه بروید روی ان و دوباره بیایید بیرون و دوباره ده دقیقه دیگر عذاب وجدان بگیرید فایده ای ندارد. استفاده از تردمیل اراده میخواهد. برای خود یک هدف زمانی معین کنید ، البته این زمان معمولا توسط مربی شما توصیه میشود . خود را مقید کنید که تا لحظه ی آخر از روی تردمیل بیرون نروید و تا اخر زمان برنامه ریزی شده روی ان باشید.

طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن و لاغری
طرز استفاده از تردمیل برای کاهش وزن و لاغری

برای طرز استفاده از تردمیل چکار کنم ؟

برای لاغر کردن از پیاده روی سریع روی سرعت متوسط رو به بالا استفاده کنید . برای به دست اوردن استقامت و جنبه ی فیتنسی روی تردمیل با سرعت متوسط بدوید .

گرم کردن و سرد کردن به موقع را فراموش نکنید.

اگر شیب کف ترد میل حدود ۲ درجه به سمت بالا باشد خیلی خوب است.

کفش مناسب را در هنگام استفاده از تردمیل فراموش نکنید.

طول قدم ها بلند نشود . یعنی قدم های عادی بردارید.

به پایین نگاه نکنید. گردن درد میگیرد . روبرویتان را نگاه کنید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *