خانه » کامپیوتر و اینترنت » جریمه ۵۰ میلیون دلاری برای توییتر

جریمه ۵۰ میلیون دلاری برای توییتر

اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه دادخواستی جدید را علیه توییتر در دادگاهی در پاریس مطرح کرده که این شبکه اجتماعی را به دلیل انتشار پست های ضدیهودی به پرداخت ۵۰ میلیون دلار جریمه می کند.

به گزارش فارس: اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه در دادخواستی جدید علیه سایت توییتر که هفته گذشته مطرح شده، خواستار پرداخت جریمه 50 میلیون دلاری از جانب این شبکه اجتماعی به دلیل انتشار پست های ضدیهودی شده است.

بنا بر این گزارش، این اتحادیه در ماه اکتبر سال 2012 پرونده ای را علیه شبکه اجتماعی توییتر در دادگاه به جریان انداخت و از این سایت خواست تا هویت واقعی نویسندگان پست های ضدیهودی را فاش کند.

به دنبال این جریان، دادگاه پاریس نیز در ماه ژانویه حکمی را صادر کرد که به موجب آن، توییتر ملزم می شد تا هر چه سریع تر اسامی نویسندگان این پست ها را معرفی کند.

اما توییتر این حکم را نادیده گرفت و اعلام کرد که در حال بازبینی تصمیم دادگاه در زمان انتشار این حکم است.

در حکمی که در ژانویه امسال صادر شده بود به توییتر 15 روز فرصت داده شد تا اسامی را تسلیم کند و یا اینکه درخواست تجدید نظر ارائه کند. بر اساس این حکم،  توییتر با هر یک روز تأخیر در تسلیم این اسامی به پرداخت یکهزار یورو جریمه می شد.

این حکم هنوز اجرایی نشده بود تا اینکه هفته گذشته دادخواست جدیدی علیه توییتر مطرح شد که وی را به پرداخت 50 میلیون دلار جریمه می کند.

بنابراین گزارش، دولت فرانسه اعلام کرده که بر اساس قانون اساسی این کشور، توییتر با انتشار چنین پست هایی قانون را نقض کرده است اما مقامات توییتر اعلام کرده اند از آنجایی که این سایت از آمریکا اداره می شود و قانون اساسی آمریکا نیز صراحتا به آزادی بیان تأکید دارد، هیچ قانونی نقض نشده است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *