خانه » سبک زندگی و خانه داری » آموزش بافت دستکش بدون انگشت با تصاویر

آموزش بافت دستکش بدون انگشت با تصاویر

فصل زمستان فصل سرماست و همه ما نیازمند دستکش هستیم. وقتی دست ما یخ می شود به استخوان های دستمان اسیب های جدی می رسد. در بازار مدل های مختلفی دستکش وجود دارد. ولی خب خیلی از ما دوست داریم بخاطر مسائل مادی و همچنین به خاطر عشقی که به هنر داریم خودمان دستکش ببافیم.

آموزش بافت دستکش بدون انگشت

در این بخش از سایت  آموزش بافت دستکش بدون انگشت با میل را در اختیارتان می گذاریم. امیدواریم بتوانید از روی این توضیحات دستکش زیبایی را تهیه کنید. با ما همراه باشید.

۱- در مرحله اول در آموزش بافت دستکش باید تعداد دانه هایی را  که میخواهید سر بیاندازید . لازم به ذکر است که برای بافت این نوع دستکش اگر نخ کاموای ظریف مصرف کنید باید ۵ دانه سر بیاندازید ولی اگر نخ کاموای ضخیم تر  مصرف بکنید ۴۰ دانه باید بیندازید.

آموزش بافت دستکش
۲- در مرحله دوم آموزش بافت دستکش بعد از سر انداختن دانه ها باید شروع به بافتن طرح بافت بکنید. برای این مدل دستکش باید دو تا رو و ۴ تا زیر ببافید تا طرح پیچ دوتایی روی دستکش تشکیل شود.

دقت کنید که برای اینکه پیچ های ریز و زیبایی بر روی مدل دستکش ایجاد شود  فاصله بین پیچ ها باید هر ۴ رج یک بار باشد.

آموزش بافت دستکش

 آموزش بافت دستکش

آموزش بافت دستکش

 

۳- بافت دستکش را تا زمانی که بلندی دستکش به اندازه مورد نذر نرسیده ادامه دهید.

آموزش بافت دستکش
۴- در وسط باقت دستکش برای انگشت شصت باید دانه اضافه کنید اگر ۵۰ تا دانه سر انداخته اید رج رفت و دو دانه ای که به رو بافته اید دقیقا وسط بافت می شود توجه داشته باشید که در این مرحله باید در دو طرف دو دانه ای که به رو بافته اید دو دانه دیگر اضافه کنید ( یک دانه قبل از دانه اول و بعد دو دانه رو ببافید و سپس یک دانه دیگر را اضافه کنید) و به بافتن رج ادامه دهید.

آموزش بافت دستکش

۵- به رج برگشت دانه ای اضافه نکنید ولی دوباره به وسط رج رفت قبل از ۴ تا دانه وسط یک دانه و بعد از ۴ دانه وسط یک دانه دیگر اضافه کنید و همین روش بافت را ادامه دهید تا ۱۶ دانه در وسط بافت بوجود آید ( ۸ با دانه اضافه کردن را باید ادامه دهید).

ادامه آموزش بافت دستکش بدون انگشت

آموزش بافت دستکش

۶- ۱۴ دانه وسط را جدا کنید و همانطور به بقیه بافت ادامه دهید.

آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش
۷- بافت را تا جایی که می خواهید دستکش روی انگشتانتان را بگیرد ادامه دهید و کور کنید سپس به سراغ بافت انگشت بروید و دانه ها را در میل بیندازید و به نخ گرده دهید و بقیه را ببافید می توانید هم از روش بافت ساده و هم کشباف در این مرحله استفاده کنید و سپس کور کنید و درز ها را هم بدوزید.

آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش آموزش بافت دستکش

امیدواریم از اموزش های این قسمت بهره کافی را برده باشید . موفق باشید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *