خانه » سبک زندگی و خانه داری » تميز كردن شيرآلات با روشهای خانگی

تميز كردن شيرآلات با روشهای خانگی

تميز كردن شيرآلات دغدغه بسیاری از خانم های خانه دار است. ما هرچه قدر هم که پاکیزه باشیم باز هم شیر دستشویی و ظرفشویی و … کم کم جرم میگیرند و براقیت خود را از دست میدهد . اما راه چاره چیست؟

در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان اطلاعاتی را درباره روشهای خانگی تميز كردن شيرآلات در اختیارتان می گذاریم.

تميز كردن شيرآلات

رسوب کردن مواد معدنی موجود در آب بر سطح شیر آب یا لوله‌های پایین آن دلیل پیدایش رسوب های سفید روی شیر آلات است.

شیر آلات خانه قسمت مهمی از خانه است که تمیزبودن ان نشاننده ی کدبانو بودن خانم خانه است. سعی کنید چند وقت یکبار این روشها را برای تميز كردن شيرآلات خانه تان به کار ببرید.

روشهای خانگی برای تميز كردن شيرآلات

-این نکته را اکیدا یاداوری میکنیم که برای تميز كردن شيرآلات هرگز از پاک کننده های اسیدی و شیمیایی نظیر جوهر نمک، وایتکس و سیم های ظرفشویی استفاده نکنید . دلیل این توصیه این است که استفاده از این وسایل باعث از بین رفتن پوشش نیکل شده و شیرآلات خواهد شد.

-یک روش مهم برای تمیز کردن شیر آلات استفاده از مواد طبیعی اسیدی مثل لیمو است .

تميز كردن شيرآلات
تميز كردن شيرآلات

_ بهترین راه برای تميز كردن شيرآلات استفاده از محلول آب و صابون میباشد. استفاده از این مواد باعث حفظ شدن رنگ طبیعی شیر آلات و براق شدن ان می شود. به گزارش پارسی وان سعی کنید برای این کار از اسکاج های نرم و اسفنجی استفاده نمایید تا خطی روی آن ها کشیدن نشود.

_ اگر میخواهید شیر آبتان مدام کثیف نشود سعی کنید هر شب قبل خواب ان را حسابی بشویید و سسپ خشک کنید . این کار باعث می شود که دایم کثیف نباشد و جرم نگیرد.

_ حتی آب خالص هم قادر به پاک کردن شیرآلات است در صورتی که این شستشو مداوم و روزانه باشد ولی باز هم در صورتی که از مواد شوینده ساده استفاده کنید بهتر است.

زنگ تفریح :  تزئینات زیبای ژله +تصاویر

_ یک روش خانگی برای تمیز کردن شیر آلات سرکه (ترجیحاً سفید) است. این مایع هم شیر شما را به خوبی تمیز می کند. برای پاک کردن این رسوبات یک حوله کاغذی را کاملا به سرکه آغشته کنید. حوله کاغذی را دور محل لکه‌ها بپیچید و ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس لکه‌ها را با استفاده از یک حوله کاغذی خشک به راحتی پاک کنید.

-به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان از جوش شیرین هم میتوانید برای تمیز کردن شیرهای دستشویی و … استفاده بکنید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره از بین بردن جرم شیر آلات تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *