فواید گریه کردن و اشک ریختن چیست

مهمترین فواید گریه کردن و جاری شدن اشک، رهایی از استرس، اضطراب، غم و ناامیدی می باشد. جالب است بدانید که گریه کردن می‌تواند از نظر ذهنی شما را به فردی بهتر تبدیل بکند. منظور از گریه کردن فقط گریه غم نیست و اشک شوق هم فایده های خاص خود را دارد.

به گزارش پارسی وان هیچ وقت اشکهایتان را قورت ندهید. اگر شما شرایط خوبی ندارید و همه چیز را درون خودتان ریخته‌اید، بدانید که از نظر روانی و جسمی به بدن خود آسیب وارد کرده‌اید.

یکی دیگر از فواید گریه کردن و اشک ریختن، تقویت بینایی است. همچنین گریه میتواند ۹۰ تا ۹۵ درصد باکتری‌های چشمی را در ۱۰ دقیقه نابود کند.

فواید گریه کردن

فواید گریه کردناز نظر درمانی

در مطالعات روانشناختیِ اخیر نشان داده شده که گریه کردن می‌تواند میزان ترشح اندورفین مغز را افزایش دهد. اندورفین همان هورمون مربوط به ایجاد حسِ خوب در بدن است که خود می‌تواند مسکنی طبیعی باشد. گریه کردن همچنین از میزان منیزیم بدن می‌کاهد و از این طریق مانع آسیب دیدن مغز و بدن می‌شود.

طبق اطلاعات بدست امده اشک های عاطفی که از غم و اندوه بوجود می آیند پر از مواد شیمیایی سمی هستند. تجمع مواد شیمیایی زمان روبرو شدن با افزایش سطح استرس روی هم انباشته می شوند  و از طریق اشک جاری و آزاد می شوند.

درست است که با گریه کردن مشکل شما حل نمی‌شود، اما حداقل می‌دانید که برای لحظاتی آرامش را تجربه کرده‌اید. این کار باعث می‌‎شود با تمرکز بیشتری بر تمام ابعاد مشکلات خود نگاه کنید و به پاسخی برای حل آن برسید.

فواید گریه کردن در بین مردان و زنان

گریه کردن در بین مردان و زنان وجهه خوبی ندارد. اگر یک خانم گریه کند، همه می‌گویند که او ثبات ندارد و بیش از حد احساسی است، اما اگر یک مرد گریه کند اوضاع بدتر هم می‌شود؛ همه می‌گویند که او هنوز بزرگ نشده و به والدین خود وابسته است. همین مسائل اغراق‌آمیز بوده که مردان و زنان را به سرکوب کردن گریه خود تشویق کرده است. اصلاح یک برداشت اجتماعی کار زمان‌بر است و تک‌تک افراد در آن سهیم هستند.

پس یادتان باشد اشکتان را نخورید. هر وقت گریه تان می اید اشکهایتان را تخلیه کنید. گریه کردن علاوه بر پاکسازی چشم ، غم و اندوه را هم تباه میکند.
امیدواریم از مطالب این بخش از پارسی وان بهره کافی را برده باشید.