خانه » سلامت » دانستنیهای پزشکی » اموزش تصویری روش صحیح مسواک زدن

اموزش تصویری روش صحیح مسواک زدن

مسواک زدن قوانین خاص خود را دارد. این طور نیست که فقط خمیر دندان را به مسواک بزنیم و مسواک را به دندان ها بمالیم. شما باید اصولی مسواک بزنید تا از دندان هایتان محافظت کنید. در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان اموزش صحیح مسواک زدن را به صورت تصویری به شما نشان میدهیم. امیدواریم از دیدن این تصاویر بهره کافی را ببرید و بتوانید به درستی مسواک بزنید.

روش صحیح مسواک زدن

با توجه به تصاویر زیر قدم به قدم مسواک بزنید. یادتان باشد مسواک زدن تنها کافی نیست و حتما نخ دندان هم باید بکشید. چون نخ دندان خوراکیهای بین دو دندان را کامل بیرون می کشد.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۱

روش صحیح مسواک زدن

به گزارش پارسی وان برای مسواک زدن صحیح باید از سطوح داخلی و بیرونی دندان‌ ها شروع کنید. ابتدا مسواک را با زاویه‌ی ۴۵ درجه با دستتان نگه‌ دارید .طوریکه نصف عرض مسواک با خط لثه تماس داشته باشد. اطمینان کسب کنید مسواک را درست به پشت دندان‌ هایتان میکشید.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۲

روش صحیح مسواک زدن

در مرحله دوم باید مسواک را روی سطح دندان حرکت بدهید. در این قسمت مسواک خود را صاف نگه‌دارید و روی سطحی از دندان که با آن غذا را می‌جوید جلو عقب بکنید.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۳

روش صحیح مسواک زدن

در مرحله سوم زمانیکه به سطح داخلی دندان‌ های جلویی رسیدید به مسواک یک شیب عمودی بدهید و با نوک مسواک پشت دندان هایتان بکشید.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۴

روش صحیح مسواک زدن

در مرحله چهارم مواظب باشید در نزدیک لثه‌ ها آرام مسواک را حرکت دهید. مراقب باشید خیلی به لثه ها فشار وارد نشود و خون نیاید.

روش صحیح مسواک زدن : مرحله‌ی ۵

روش صحیح مسواک زدن

در مرحله پنجم روی زبانتان را با حرکاتی از عقب به جلو مسواک بزنید تا ذرات غذا را پاک‌کرده و باکتری‌هایی که عامل ایجاد بوی بد در دهان هستند را نابود کنید.

بیشتر بدانید : هشت راهکار موثر برای تقویت تمرکز و یادگیری

امیدواریم از مطالبی که در این بخش از سایت پارسی وان در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید و بتوانید از این به بعد بهتر مسواک بزنید.

پس مسواک زدن فقط مالیدن خیمر دندان به مسواک و کشیدن روی دندانها نیست. بلکه باید مراحل بالا را انجام دهید تا دندانهای سفیدی داشته باشید.

اگر خمیر دندان نداشتید از نمک و جوش شیرین استفاده کنید.

یادتان باشد گاز زدن میوه دندانها را تمیز میکند.

نکته دیگر اینکه مسواک زدن بدون نخ دندان خیلی فایده ندارد. پس نخ دندان را فراموش نکنید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *