خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » درمان افسردگی با قرآن صبر و نماز

درمان افسردگی با قرآن صبر و نماز

درمان افسردگی راههای گوناگونی دارد. در این بخش از مجله پارسی وان برخی راههای درمان افسردگی را در اختیارتان می گذاریم. قران و خدا  بهترین راه برای مقابله با استرس و افسردگی است. امتحانش هیچ ضرری ندارد.

درمان افسردگی با قرآن

دو راه درمان افسردگی از نظر قران صبر کردن و صلوات است. در این بخش از پارسی وان اطلاعاتی را در این باره بیان می کنیم.

درمان افسردگی با قرآن
درمان افسردگی با قرآن

درمان افسردگی با قرآن : صبر کردن

به گفته قران کریم عامل اصلی پیروزی بر مشکلات و  درمان افسردگی صبر است. در اسلام برای پیروزی بر مشکلات و حتی پیروزی و غلبه بر دشمن ظاهری در میدان جنگ دستور صبر داده شده است . همانطور که در قرآن آمده است : «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ؛(۱) ای مؤمنین در برابر حوادث سخت و دشوار زندگی از صبر و استقامت و نماز کمک بگیرید زیرا خدا با صابران است».

به گزارش پارسی وان رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود : و تنها چیزی که از آن امید فرج و نجات در برابر مشکلات است صبر است؛ بِالصَّبْرِیتَوَقَّعُ الفَرَجَ».(۲)

طبق امار بدست امده در قرآن کریم حدود ۷۰ بار از صبر سخن گفته شده و  بر صبر بسیار تأکید شده  است. برخی افراد فکر میکنند، صبر به معنای تحمل بدبختی ها و تن دادن به حوادث ناگوار، و تسلیم در برابر آنها است. اما باید بگوییم صبر به معنای پایداری، استقامت و وسیله ای برای پیروزی و غلبه بر مشکلات می باشد.

درمان افسردگی با قرآن : صلوات (نماز)

یکی از بهترین راههای درمان افسردگی از نظر قران نماز است. نماز بهترین وسیله برای ارتباط انسان با خدا است و به خاطر توجه دادن نفس انسان به خدای قادر مطلق و حکیم علی الاطلاق، مصائب و مشکلات را از یاد او برده و باعث آرامش او می شود.

به گزارش پارسی وان در قرآن کریم به مؤمنین دستور استعانت و کمک جستن از نماز داده شده است: «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ» (۳) از سوی دیگر گناه و منکرات از عوامل استرس زا و مشکل آفرین است و نماز مانع از گناه و در نتیجه وسیله ای برای آرامش است «انَّ الصَّلَاةَ تَنْهَی عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنکرِ» (۴) طبیعت نماز از آن جا که انسان را به یاد نیرومندترین عامل بازدارنده یعنی اعتقاد به مبدأ و معاد می اندازد، اثر بازدارندگی از فحشا و منکرات دارد.

 بیشتر بدانید : رابطه تنبیه بدنی و دروغگویی

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پارسی وان در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید. نزدیک شدن با خدا حتی از دیدگاه همه روانشناسان در درمان همه مشکلات روحی تاثیرگذار است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.