خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » راه جادویی درمان اعتماد به نفس پایین

راه جادویی درمان اعتماد به نفس پایین

درمان اعتماد به نفس پایین راههای مختلفی دارد. اگر پول ندارید ، زشتید و …. باز هم میتوانید خوشبخت باشید و با شادی زندگی کنید. ولی اگر اعتماد به نفس ندارید هیچ چیز ندارید.

در این بخش از پارسی وان درباره راههای افزایش اعتماد به نفس اطلاعاتی را در اختیارتان می گذاریم.

درمان اعتماد به نفس پایین

درمان اعتماد به نفس پایین

برای درمان اعتماد به نفس پایین در مقابل آینه بایستید و از خودتان مدام تعریف کنید. خودتان باید خودتان را بالا ببرید و به خودتان احترام بگذارید تا دیگران هم به شما احترام بگذارند.

هر روز صبح چند دقیقه این کار را انجام دهید. سعی کنید هنگام نگاه کردن در آینه به موارد مثبت چهره خود نگاه کرده و از آن تعریف کنید. این کار در کسب اعتماد به نفس، بسیار مؤثر است.

برای درمان اعتماد به نفس پایین در حال زندگی کنید. اگر در حال زندگی کنید و تمام انرژی خود را متوجه همین الان بکنید ، فردای شما هم تضمین می شود. افسوس خوردن برای گذشته یا اضطراب به خاطر اینده هر دو اب در هاونگ کوبیدن است و هیچ فایده ای برای شما ندارد.

برای درمان اعتماد به نفس پایین شل و وارفته دست ندهید. با دیگران محکم احوال پرسی کنید و محکم دست بدهید. قدمهایتان را محکم بردارید. موقع راه رفته سینه تان را جلو دهید و قوز نکنید.

یکی از راههای افزایش اعتماد به نفس اینست که موفقیت ها و ویژگیهای مثبتتان را در کاغذی بنویسید و مدام به ان نگاه کنید.

قربان صدقه خودتان بروید. برای خودتان هدیه بگیرید و به خودتان احترام بگذارید. حتی میتوانید برای خودتان جشن تولد بگیرید.

از نه گفتن نترسید و در مواقع ضروری نه بگویید. بسیاری از افراد، قدرت نه گفتن را ندارند و این مورد برای آنها مشکلاتی را ایجاد نموده است. اگر پیشنهاد یا درخواستی به شما می‌شود که میل ندارید آن را بپذیرید، با قاطعیت اما با احترام بگویید نه.

مدام با خود بگویید اعتماد به نفستان زیاد است. قدمهایتان را تند تر و قوی تر بردارید. سرتان را بالا نگه دارید و خجالتی نباشید. در بحث ها شرکت کنید. اگر چیزی را اشتباه بگویید خب اصلاحش میکنید. یا اینکه اول یک دور ان حرف را در دلتان بگویید و سپس ان را در جمع بگویید.

راههای افزایش اعتماد به نفس

ترسو نباشید و ریسک کنید.

به مهمانی بروید . به مسجد ، جشن ها ، کلاس های مختلف و … بروید.

اگر خانه دارید سر کار رفتن حتی با حقوق کم هم به شما کمک می کند.

هیچ وقت جلوی جمع بدی های خود را نگویید و از خود گلایه نکنید.

برای افزایش اعتماد به نفس توقعاتتان را کاهش دهید. همیشه عالی بودن غیرممکن است. افرادی که می‌خواهند همیشه عالی باشند، هیچ‌کاری را انجام نمی‌دهند.

از مشکلات نترسید. چه بخواهید و چه نخواهید تا زمان مرگ مشکلات زیادی در کنار لحظات شاد خواهید داشت. مشکلات را با برنامه ریزی و توکل بخدا قدم به قدم حل کنید .

بخوانید : ویژگی های همسر مناسب از دیدگاه مردان

هیچ وقت خودتان را جلوی کسی کوچک نکنید. توهین به شما یعنی توهین به خدا. چون خالق شما خداست. وقتی یک غذا بدمزه است و ما میگوییم چه غذای بدمزه ای یعنی میگوییم اشپز کارش را بلد نیست.

پس وقتی خودمان را کوچک میکنیم در هر زمینه ای ، یعنی میگوییم خدا کارش را بلد نیست.

جز تلاش و توکل به هیچ چیز دیگری فکر نکنید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *