خانه » سرگرمی » گرانترین قهوه دنیا

گرانترین قهوه دنیا

گرانترین قهوه دنیا

ایا تا بحال در هنگام قهوه خوردن با خود فکر کردید این قهوه ای که میخورید از کجا امده است ؟ یا اصلا گرون ترین قهوه دنیا چیه و برای کدام کشور است ؟ خوب در این مطلب که سایت پاتوق منتشر کردیم میخواهیم روش تهیه گرون ترین قهوه دنیا که تقریبا کیلویی ۱۱۰۰ دلار میرسد رو اعلام کنیم .

کوپی لواک (به انگلیسی: Kopi Luwak)‏ نوعی قهوه است که از دانه های قهوه موجود در مدفوع حیوانی از رده راسویان به نام گربه زباد (بهانگلیسی: Civet)‏ تهیه می شود. این حیوان پس از خوردن دانه های قهوه، هسته آن را دفع می کند که از آن برای تهیه این نوع قهوه استفاده می شود. این قهوه گرانترین قهوه دنیا است.

اینجانورکه از دانه های قهوه تغذیه میکند، فقط از پوست دانه های آن تغذیه میکند و هسته قهوه از بدن او دفع میشود که روستائیان آنها را جمع میکنند و هر کیلو مدفوع را به ۱۱۰۰ دلار میفروشند.

از این قهوه “مرغوب” فقط سالانه ۲۵۰ کیلو تهیه میشود و به قیمت بسیار گزافی فروخته میشود! بهتر است این را هم بدانید که پروفسوری در کانادا بر روی این قهوه تحقیقاتی به عمل آورده است و مدعیست که نه تنها این نوع قهوه باکتری بیشتری از دیگر قهوه ها ندارد بلکه کمتر هم دارد و هیچ گونه بیماری یی با نوشیدن این نوع قهوه انسان را تهدید نمیکند!

برای تهیه قهوه Kopi Luwak آنها را شسته و سپس در گرمایی برابر ۲۵۰ درجه سانیتگراد آنها را سرخ میکنند! کسانی که این قهوه را نوشیده اند آن را بسیار نوشیدنی معرفی میکنند.

دانشمندان علت مزه خاص این نوع قهوه را دلیل بر این میدانند که دانه های این قهوه از روده Luwak رّد میشوند و اسیدها و آنزیمهایی که با آنها قاطی میشوند باعث میشوند که پروئتین زیادی از آنها جدا شوند که همین امر باعث خاص بودن این نوع قهوه میباشد.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *