خانه » سلامت » تغذیه سالم » درمان گلو درد با طب سنتی و داروی گیاهی

درمان گلو درد با طب سنتی و داروی گیاهی

درمان گلو درد موضوع این بخش از اسان طب است. داروهای شیمیایی عوارض زیادی دارد. پس بهتر است برای درمان گلو درد روشهای زیر را انجام دهیم . میتوانید این داروها را در منزل نگه دارید تا در مواقع لزوم سریع به ان دسترسی داشته باشید.

– درمان گلو درد با آویشن التیام بخش و ضد سرفه

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان ، آویشن برای درمان گلو درد ، آنژین، گریپ، برونشیت و .. استفاده می شود. گیاه آویشن ، تقویت کننده‌ سیستم دفاعی بدن بوده و سرفه را هم درمان میکند.

برای اینکار کافیست ۱۵۰ میلی‌لیتر آب جوش را روی یک قاشق چای‌خوری پُر آویشن بریزید. در مرحله بعدی در ظرف را بپوشانید و صبر کنید تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه دم بکشد. انگاه مایع را از صافی رد کنید  و روزانه بعد از غذا ۳ فنجان از آن را بنوشید.

درمان گلو درد با طب سنتی

– درمان گلو درد با اسطوخودوس (گیاه ضدالتهاب)

یکی از راههای درمان گلو درد در خانه استفاده از اسطوخودوس است. طبق اطلاعات بدست امده اسطوخودوس ضددرد و ضدالتهاب است و بیماری‌های تنفسی مثل برونشیت، رینیت و … و همچنین گلو درد را درمان میکند.

برای اینکار کافیست ۲۰ گرم اسطوخودوس را با یک لیتر آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. محلول را از صافی رد کنید و روزانه ۳ فنجان بنوشید.

 

– درمان گلو درد با غرغره کردن با آب نمک گرم

یک فنجان آب گرم و نصف قاشق چایخوری نمک را ترکیب کنید و ان را غرغره کنید. از قدیم الایام غرغره کردن اب نمک برای درمان درد گلو توصیه شده است.

برای اینکار کافیست نمک را به طور کامل در آب گرم حل کنید. آب، داغ و سوزاننده نباشد. روزی ۳ بار در دهان غرغره کنید. بیشتر از ۳ بار در روز این کار را انجام ندهید.

بیشتر بدانید : افزایش باروری در مردان با مواد خوراکی

– درمان گلو درد با گل ختمی

ریشه گل ختمی برای درمان گلو درد در طب سنتی توصیه شده است. البته این نکته را هم بگوییم  اگر دیابت دارید قبل از مصرف ریشه گل ختمی با پزشک مشورت کنید.

برای درمان گلو درد با گل ختمی به یک قاشق پودر ریشه خشک شده ختمی و یک فنجان آب جوش نیاز دارید. ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از نوشیدن محلول را تهیه کنید.

درمان گلو درد با طب سنتی

– درمان گلو درد و تقویت بدن با لیموترش

لیموترش خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و میتواند گلودرد را تسکین دهد . برای اینکار کافیست لیموترش را با آب گرم مخلوط کنید. سپس با محلول به دست آمده غرغره کنید. این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

– درمان گلو درد با عسل

عسل طبیعی برای درمان سرماخوردگی و گلودرد عالیست. البته عسل واقعا طبیعی نه همراه با شکر. همچنین میتوانید اب لیموی طبیعی را هم به ان اضافه کرده و یک شربت تهیه کنید.

برای درمان گلودرد میتوانید لیموترش را در آب داغ چکانده و به آن عسل اضافه کنید. این محلول را ترکیب کرده و میل کنید.

– درمان گلو درد مریم گلی

گیاه مریم گلی برای درمان گلو درد توصیه شده است. برای اینکار کافیست ۱ تا ۳ گرم برگ خشک مریم گلی را در یک فنجان آب جوش بریزید. سپس صبر کنید تا به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. روزانه ۵ مرتبه با این محلول را غرغره کنیم. البته این نکته را هم یاداوری کنیم که گیاه مریم گلی برای زنان باردار، شیرده، کودکان زیر ۱۸ ماه و افرادی که دچار سرطان سینه و صرع هستند مورد منع مصرف دارد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از پارسی وان درباره راههای درمان گلو درد در منزل تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. سعی کنید حتما در هنگام گلو درد و سرماخوردگی این روشها را امتحان کنید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.