خانه » کودک و والدین » تعلیم و تربیت » افزایش اعتماد به نفس دختران و تربیت کودک

افزایش اعتماد به نفس دختران و تربیت کودک

دختران کوچک اکثرا پر انرژی تر از پسران هستند. ان ها زود تر اجتماعی می شوند ، اکثرا زودتر حرف میزنند و درسشان بهتر است. درس خوان تر هستند و … .  ولی خب بعد از دوران پیش دبستانی کم کم این دختران ممکن است به دلایلی انرژی و اعتماد به نفسشان را از دست بدهند. چون دایم مقایسه می شوند و یا سخنانی می شوند که انها را تحت تاثیر میگذارد.

مثلا : همه تلاشتو بکن، همه توجه رو بخودت جلب نکن، هرچی بخوای میتونی، زیبا بودن اولین اولویت توئه و … . و اینها ممکن است روی دختر تاثیر گذاشته و اعتماد به نفسش را کم کمد.

شما برای افزایش اعتماد به نفس دختران تان میتوانید روش های زیر را انجام دهید.

افزایش اعتماد به نفس دختران و تربیت کودک

راه افزایش اعتماد به نفس دختران یا تربیت دختران با اعتماد به نفس

در این قسمت از پارسی وان  روشهایی را برای افزایش اعتماد به نفس دختران از کودکی برایتان بیان می کنیم. امیدواریم مطالعه این مطالب برای شما مفید باشد.

– برای افزایش اعتماد به نفس دختران کوچک تصویری از بدن سالم را الگوی او کنید

درباره یک بدن سالم و زیبا به او اطلاعات دهید. به او بفهمانید که زنهایی که در مجله یا شبکه اجتماعی هستند در واقعیت این نیستند و همه این زیبایی ها کار فتوشاپ است تا بی عیب به نظر برسند. و هیچ کس بی عیب نیست .

وقتی از شما میپرسد ایا من زیبا هستم ؟ با انرژی به او بگویید بله!

وقتی شما ظاهر دختران را تحسین می کنید، او اعتماد به نفس می گیرد.

همچنین فعالیتهایش را هم پررنگ کنید :امروز توی ژیمناستیک عالی بودی یا … در فلان کارت عالی کار کردی … اشپزی ات خوب بود … با فلان کس خوب صحبت کردی و …

– برای افزایش اعتماد به نفس دختران کوچک او را برای جنسیت گرایی اماده کنید

برای افزایش اعتماد به نفس دختران به او بفهمانید دختر و پسر با هم فرق دارند . اما در کنار ان هیچ کدام بر دیگری برتر نیستند. .

به همان اندازه که برخی کارها را دختران نمیتوانند انجام دهند برخی هم پسران نمیتوانند انجام دهند.

دختر  و پسر دو شخصیت جداست که هم کدام ویژگیهای مثبت خود را دارند.

اگر دیدید دختران فیلمها و برنامه های تلویزیونی را تماشا میکند که دختر در پس زمینه است ولی پسر زندگی را حفظ میکند، خاطر نشان کنید و با او درباره چیزهای متفاوت در زندگی واقعی صحبت کنید

افزایش اعتماد به نفس دختران و تربیت کودک

– برای افزایش اعتماد به نفس دختران کوچک نقشهای مثبت زنها را خاطر نشان کنید

به او بفهمانید که زنها هم میتوانند افراد موفقی در زندگی باشند. یک زن در کنار یک مادر خوب در اینده  و یک دختر خوب در حال ، میتوان یک رییس شرکت خوب ، یک مددکار خوب ، یک کارمند خوب ، یک کار افرین خوب و … باشد. شخصیت زن های موفق جامعه را به او معرفی کنید. البته به او بفهمانید مشهور بودن با موفق بودن فرق دارد.

همچنین یادتان باشد وقتی اخبار می بینید یا روزنامه میخوانید هر شانسی را استفاده کنید تا به دختران نشان دهید زنان- سناتورها و مربیان ورزشی و دکترها و ورزشکاران – میتوانند هرکاری کنند.

کتابهایی دارای شخصیتهای زن قوی بخوانید، این راهی است تا بدون سخنرانی ایده را منتقل کنید، اگر نمیتوانید کتابهای اینگونه زیادی بیابید از کتابداری بپرسید – انها معمولا لیستی از کتابها برای انتخاب دارند و پیشنهاد میدهند.

– برای افزایش اعتماد به نفس دختران کوچک از او تعریف و تمجید های خاص کنید

فقط ذکر ویژگی او کافی نیست. باید حرف بزنید ، مثلا به او بگویید :حافظه خیلی خوبی داری، یا :هی دختر ، تو بی نظیری تو این کار…سعی کنید به او بفهمانید ویژگی های مثبت زیادی دارد و انها را برایش پر رنگ  کنید.

این را هم بخوانید : مشخصات افراد با اعتماد به نفس بالا

– برای افزایش اعتماد به نفس دختران کوچک تحسین شما باید با واقعیت سازگار باشد

تعریف های الکی نکنید. مثلا وقتی به او میگویید تو بهترین نوازنده جهان هستی او میداند دروغ می گویید و سرد می شود.   او را با خودش و با قبل خودش مقایسه نکنید. نه با هم سن و سال هایش .  یک بچه کلاس سوم میداند که نابغه موسیقی نیست یا بهترین هنرمند زمین نیست، اما اگر پیشرفتش را از ماهی به ماه بعد تحسین کند برایش خیلی قابل احترام است

– برای افزایش اعتماد به نفس دختران کوچک کاری کنید بداند چرا برخی مواقع تنها می ماند

برای دخترتان توضیح دهید که اگر به هر جشن تولد دعوت نیست یا برای هر بازی نباید داخل شود ، به معنی این نیست که توهینی به او شده. توضیح دهید که وقتی بچه دیگر میگوید:تو نمیتونی دوست من باشی، بیشتر مربوط به اخلاق ان بچه است تا مربوط به دختر شما.

به او بگویید که همیشه اشکال از تو نیست. گاهی طرف مقابلت اشکال دارد  و برای اینکه رضایت همه را بدست اوری نباید ویژگیهای مثبت خودت را از دست بدهی.

– برای افزایش اعتماد به نفس دختران کوچک او را تشویق به رقابت کنید

برای کارهایش از اول به او کمک نکنید. اجازه دهید او خودش اول امتحان کند . بعد در وسط کار میتوانید به او کمک کنید. چه درس خواندن ، چه ظرف شستن ، چه کاردستی و ….

اجازه دهید تلاش کردن را یاد بگید و به شما وابسته نشود.

– برای افزایش اعتماد به نفس دختران کوچک تشویقش کنید تا اگر میخواهد ورزش کند

دختران گزینه های ورزشی بیشتری از قبل دارند اگر دوست دارد ژیمناستیک یا فوتبال بازی کند به او شانس دهید تا وارد بازی شود و بداند برای چه بازی تواناست .

اجازه بدهید علایقش را خودش انتخاب کند. او را اجبار نکنید که فلان کار یا فلان ورزش یا فلان هنر را انتخاب کند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره راههای افزایش اعتماد به نفس کودکان دختر تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. البته یادتان باشد اعتماد به نفس زیاد به اندازه اعتماد به نفس کم خطر ساز است. هر چیزی در حد تعادل صحیح است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

افراد مستقل

افراد مستقل و آزاد اندیش تربیت کنید

اینکه یاد بگیریم چگونه احساسات خود را کنترل کنیم، اعتماد به نفس و عزت نفس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *