خانه » کودک و والدین » تعلیم و تربیت » بهترین اسباب بازی برای کودکان ۱ تا ۲ ساله

بهترین اسباب بازی برای کودکان ۱ تا ۲ ساله

بهترین اسباب بازی برای کودکان ۱ تا ۲ ساله موضوع مهمی است که باید به ان توجه شود. شما در این سن علاوه بر سرگرم کردن او باید با این اسباب بازی ها انرژی اش را تخلیه کرده و همچنین نکات جالبی را به او اموزش دهید. همچنین این اسباب بازی ها نباید برای سلامتی او مضر باشد .پس در انتخاب اسباب بازی دقت کنید.

بهترین اسباب بازی برای کودکان

در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان چند نمونه از بهترین اسباب بازی های کودکان را به شما معرفی می کنیم :

بهترین اسباب بازی برای کودکان 1 تا 2 ساله
سه چرخه بهترین اسباب بازی برای کودکان

سه چرخه یک اسباب بازی ایمن و مفید برای کودکان یک تا دو اسل است. کودکان در این سن از حرکت با سه چرخه  به اطراف لذت زیادی می برند. استفاده از سه چرخه میتواند به شکوفا سازی حس استقلال کودکان کمک زیادی کند. کودک میتواند با کمک سه چرخه  مانند باد حرکت کند و همچنین کم کم پدال زدن را یاد می گیرد. مدل هایی را انتخاب کنید که سطح اتکای وسیع تری داشته باشند و احتمال افتادن کودک کمتر باشد. سعنی سطح تماس کودک و سه چرخه و همچنین سطح تماس سه چرخه و زمین وسیع باشد.

لوازم هنری بهترین اسباب بازی برای کودکان

لوازم هنری هم یک اسباب بازی مناسب برای کودکان است. سعی کنید به نقاسی ها و خط خطی های کودکتان بها دهید و حتی انها را یادگاری برای اینده نگه دارید. آن ها روی یخچال مادربزرگ و یا دیوار محل کارتان یا .. میتوانید بزنید. کودک هنرمندتان را با دادن وسایلی ایمن که برای انجام کارهای هنری و کاردستی به آنها نیاز دارد، تشویق کنید (مانند ماژیک، پاستل، آبرنگ و مقوا) و سپس به تماشای خلاقیت او بنشینید.

البته یاداوری می کنیم که برچسب این وسایل را چک کنید تا مطمئن شوید همه آنها غیر سمی و قابل شستشو هستند.

اسباب بازی های مربوط به آشپزخانه

اسباب بازی های مربوط به اشپزخانه مخصوصا برای دختران بسیار مناسب است. کودک تان را از هم اکنون آماده کنید تا یک آشپز ماهر شود. نوپایان از بازی با میوه ها، ظروف و وسایل پلاستیکی بسیار لذت می برند. او با این اسباب بازی ها کارهایی که شما یا آشپزان در آشپزخانه انجام می دهند تقلید می کنند.

بهترین اسباب بازی برای کودکان 1 تا 2 ساله

جعبه شن بهترین اسباب بازی برای کودکان

جعبه شن به همراه سطل و بیلچه میتواند باعث شادی کودک شود. فقط مراقب باشید این شن ها وارد دهان او نشود. او می تواند با شن ها یک قلعه و یا تپه درست کند. حتی اگر یک کامیون زرد هم داشته باشد به جذابیت بازی اضافه می شود. او می تواند شن ها را داخل کامیون ریخته و سپس بارش را خالی کند.

کتاب بهترین اسباب بازی برای کودکان

شاید بگویید کتاب به چه درد کودک دو ساله میخورد؟ کتاب یک هدیه بسیار مناسب برای تمام سنین است، اما برای یک نوپا شما باید دنبال کتابی بگردید که چیزی بیشتر از چند کلمه در هر صفحه داشته باشد، و داستان های آن کمی پیچیده تر از داستان های کتاب های نوزاد باشد. به کتاب فروشی بروید و تعدادی کتاب که دوست دارید و مناسب سن کودک تان نیز هستند تهیه کرده و به کودک تان هدیه بدهید.

کتاب هایی با عکس های رنگارنگ بگیرید. همچنین متن ان نه باید به اندازه کودک دبیرستانی باشد و نه به اندازه یک نوزاد چند ماهه.

بهترین اسباب بازی برای کودکان 1 تا 2 ساله

اسباب بازی های مخصوص حمام بهترین اسباب بازی برای کودکان

اسباب بازی های مخصوص حمام هم میتواند کودک را شاد کرده و به حمام علاقه مند کند و هم چیزهای خوبی به او یاد می دهد.. علاوه بر اردک های پلاستیکی می توانید اسباب بازی های جالبی پیدا کنید که کودکتان را تمیز هم بکنند، برای مثال لیف اسب آبی یا ببر و یا صابونی به شکل خرس و یا ماهی. حتی میتوانید کتابهای حمام را برای او تهیه کرده و شعرهایش را بخوانید.

این را هم بخوانید : کاردستی عید نوروز و آموزش سبزه هفت سین

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان درباره بهترین اسباب بازی برای کودکان ۱ تا ۲ ساله تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. سعی کنید برای بچه ها در این دوران اسبا بازی های متنوع تهیه کنید. البته لزومی ندارد اسباب بازی ها گران باشند. اسباب بازی های ارزان هم فواید خودشان را دارند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

شکستگی استخوان در کودک

شکستگی استخوان در کودک و کمک های اولیه

حوادث اغلب منجر به پیدایش زخم و یا شکستگی استخوان در کودک میگردند. این زخمها گاهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *