خانه » سلامت » بیماری ها » با سوء هاضمه و سوزش سر دل خود چه کار کنیم

با سوء هاضمه و سوزش سر دل خود چه کار کنیم

وقتی اسید معده، بخش بالایی دستگاه معده – روده ای را به هم میزند، سوء هاضمه و سوزش سردل ایجاد می شود. اسید معده عنصر مهمی در روند گوارش به شمار میرود و در عین حال بسیار قوی است و چنانچه بیش از حد، در جا و وقت نامناسب تولید شود – مثلا هنگام تنش عصبی یا در بین افراد سیگاری و کسانی که بیماری های خاصی دارند – موجب بروز علایم چشمگیری می گردد. رایح ترین نشانه ها، درد و سوزش بالای شکم غالباً پس از صرف غذا است. سوزش سردل حالتی است که اسید معده به مری بازمیگردد، در بعضی افراد تأثیر می گذارد و ممکن است همراه با ورم شکمی، نفخ، بادگلو و حالت تهوع نیز باشد. اکثر افراد گاهگاهی دچار سوء هاضمه می شوند که ناراحت کننده است، اما معمولا موجب ضعف نمی شود.

 

 

آگاهی علمی در خصوص سوء هاضمه :

 

 

سوء هاضمه و سوزش سردل دلایل متفاوت زیادی از جمله نقص دریچهٔ مابین معده و مری دارد. سوزش سردل و التهاب معده به دلیل نقص همین دریچه است که باعث زخم معده و بعضی سوء هاضمه ها می شود و ممکن است به خاطر عادت غذایی، تنش عصبی، مصرف فراورده های الکلی، مصرف دخانیات و نوعی باکتری باشد. سنگ کیسهٔ صفرا (ریگ هایی که مثل رسوب در کیسهٔ صفرا شکل می گیرند) نیز ممکن است موجب نوعی سوء هاضمه یا درد در بالای شکم شود که گاهی به غلط سوءهاضمه تعبیر می شود. گاهی حتی موضوعی ساده، مثل بلعیدن با عجلهٔ غذا، مشکلات اسیدی فراهم می آورد و اضافه وزن هم شک را بیشتر می کند.

 

 

خوردنیهای مفید برای سوء هاضمه :

 

 

در هر وعدهٔ غذایی پروتئین بخورید – خوراکی های گیاهی همچون انواع حبوبات، خمیر سویا، انواع مغز و دانهٔ میوه ها و خوراکی های حیوانی مثل تخم مرغ، گوشت، قرمز و سفید – چون موجب فعال شدن کیسهٔ صفرا می گردد و برای هضم غذا در روده کوچک صفرا دفع کند. انواع فلفل های تند حاوی ماده ایهستند که به خلاص شدن از شر اسید معده کمک می کنند.

به گزارش پارسی وان در واقع مقادیر کم و مرتب غذاهای تند سوزش سردل را بهبود میبخشند، هر چند در مجموع مصرف انها برای نسوء هاضمه توصیه نمی شود. چربی های سالم به خصوص روغن های آمگا۳ که در ماهی های چرب و تخم کتان وجود دارد، التهاب را تسکین میدهد و موجب گوارش بهتر می شود. اطمینان حاصل کنید که چربی مصرفی تان در مجموع بیش از حد نباشد، چون چربی عمل تخلیهٔ معده را کند و سوء هاضمه را بدتر می کند هضم سبزیجات خام که برای بدن دشوار است فشار بسیار زیادی بر دستگاه گوارش می آورد و شاید نتوان مواد مغذی موجود در آنها را به اندازهٔ کافی کسب کرد، اما وقتی علایم بیماری بهبود یابد می توان مصرف آن را از سر گرفت. سبزیجات خام حاوی مواد مغذی مثل ویتامین C، فولیت و بتاکرو تن است که هر نوع آسیبی را به گلو و حلق خنثی می کنند.

 

 

خوردنیهای قابل پرهیز برای سوزش سر دل و سوء هاضمه :

 

 

سوسن عنبر (نوعی پونه)، الکل، نوشابه های گازدار و چربیها باعث سنست شدن ماهیچه های دریچهٔ مابین معده و مری میگردند و به اسید معده امکان میدهند تا به طرف بالا جریان پیدا کند.
پنیر، کره و گوشت های چربی دار، حاوی چربی اشباع شدهٔ زیادی هستند که تخلیهٔ معده را آهسته می کنند و موجب سوء هاضمه و سوزش سردل می شوند. این خوراکی ها را باید به اندازه و در حد تعادل مصرف نمایید.
مصرف مرکبات محرکی برای پنجاه درصد مبتلایان به سوزش سردل است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

درمان سفیدی مو

10 روش جادویی برای درمان سفیدی مو

درمان سفیدی مو در طب سنتی موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *