خانه » سلامت » بیماری ها » درمان بوی بد دهان با چند قطره روغن نعنا

درمان بوی بد دهان با چند قطره روغن نعنا

در این کطلب از سایت پارسی ۱ برای شما از درمان بوی بد دهان با روش های ساده صحبت می کنیم

 

 

درمان بوی بد دهان در منزل :

 

اگر مشکل بوی بد دهان بدلیل مشکلات دهان و دندان باشد ، دندانپزشک شما میتواند به رفع این مشکلات و درمان بوی بد دهان کمک کند. البته بهداشت بد دهان عامل تمام موارد بوی بد دهان نیست. برخی از غذاها جزء علل شناخته شدهٔ آن هستند، احتمالا سیر در ردیف اول هر فهرستی است.

 

اماغذاهای دیگری نیز هستند مثل پیاز، فلفل تند، برخی از پنیرها نظیر پنیر آبی و پنیر شیر گاومیش، گوشتهای چرب و تند شامل پاسترامی پرونی و سالامی و حتی ماهی کولی ممکن است عامل بوی بد دهان باشد و برای درمان بوی بد دهان باید کنار گذاشته شوند.

 

نوشیدنیهایی که چنین مشکلی ایجاد می کنند شامل قهوه .و نوشیدنیهای الکلی است اما در صورت تمایل به جلوگیری از بوی بد دهان دربارهٔ غذاها و نوشیدنیهای فوق چه باید کرد؟ متأسفانه باید برای درمان بوی بد دهان از تمام این غذاها پرهیز کرد. مشکل در آنجاست که باقیمانده های غذایی تنها روی دندانها نمی نشینند تا آمادهٔ مسواک شدن باشند.

 

این مواد وارد دستگاه گوارش می شوند و سپس به جریان خون وارد می شوند و در نهایت به تمام بدن نفوذ میکنند تا جایی که هر بازدم داخل ریه ها بوی بدی به خود میگیرد و با آن به بیرون منتشر می شود. این مطلب توجیه کنندهٔ این واقعیت است که گاهی رها شدن از شر برخی از این بوهای بد تا بیست و چهار ساعت طول میکشد.

 

علل دیگری نیز برای بوی بد دهان وجود دارد که برخی از آنها را پزشک باید درمان کند. ترشح دائمی پشت حلق ناشی از سینوزیت نیز ممکن است بوی بد ایجاد کند.

 

همین طور نارسایی کلیه ، یا بیماری کبدی و نیز برخی از داروهای خاص چنین اند.

 

زخمهای گوارش نیز ممکن است باعث بوی بد دهان شوند ، همین طور امکان دارد سوء هاضمه چنین اثری داشته باشد اگر به مدتی بیش از چند روز به بوی بد دهان دچار شوید، در حالی که بهداشت دندانهای شما خوب است و از غذاها یا آشامیدنیهای ایجادکنندهٔ بوی بد نیز استفاده نکرده اید بهتر است برای بررسی سایر علل به پزشک خود مراجعه کنید تا روند درمان بوی بد دهان شما به درستی طی شود .

 

 

نسخهٔ طبیعی درمان بوی بد دهان :

در درمان بوی بد دهان از مصرف دهان شویه های تجارتی خودداری کنید. درعوض دهان خود را با چند قطره روغن نعناع که در یک لیوان آب حل شده آب بکشید. محلول فوق را ننوشید.

 

دندانهای خود را به دقت دو بار در روز مسواک کنید.

 

حداقل یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید که بهتر است پیش از مسواک زدن باشد.

 

دندانهای مصنوعی خود را به دقت پاک کنید. ه هر دو ماه یک بار مسواک خود را عوض کنید.

 

اگر پس از هر وعده نمی توانید مسواک کنید، حداقل دهان خود را آب о از وعده های مختصر غذایی شامل هویج، کرفس و سیب استفاده کنید.

 

هم دوبار در سال به دندانپزشک خود جهت معاینه و تمیز کردن دندانها و  برطرف کردن سایر علل بوی بد دهان، مراجعه کنید. این علل شاملحفرات، لثه های خونریزی دهنده و دندانهای دچار آبسه است.

 

از غذاها و نوشیدنیهایی که باعث بوی بد دهان می شوند شامل سیر، پیاز خام، فلفل تند، ماهی کولی، برخی پنيرها شامل پنیر آبی و پنیر شیر گاومیش، گوشتهای پر چربی شامل سالامی، پاسترامی و پپرونی و نوشیدنیهایی نظیر قهوه و مشروبات الکلی پرهیز کنید.

 

به علاوه: اگر پس از رعایت کردن توصیه های فوق، بوی بد دهان شما ادامه یافت، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. زیرا بوی بد دهان ممکن است نشانه ای از سوء هاضمه، سینوزیت، عفونت گلو، عفونت ریه، بیماری کلیوی، اعتیاد مزمن به .الکل یا ناشی از برخی داروهای خاص باشد

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *