خانه » سلامت » بیماری ها » روغن زیتون خشکی پوست را درمان می کند

روغن زیتون خشکی پوست را درمان می کند

در این مطلب از سایت پارسی ۱ برای شما از علل خشکی پوست و روش درمان خشکی پوست صحبت می کنیم..با ما همراه باشید

 

 

علل خشکی پوست چیست :

 

خشکی پوست ممکن است برای برخی از مردم، یک مشکل واقعی قلمداد شود و تنها با مقولهٔ زیبایی در ارتباط نباشد

 

پوست عده ای آنچنان پوسته پوسته و خارشی دار است که باعث ناراحتی و بی تابی شخص می شود و در صورت ترک برداشتن ان، مستعد عفونت می شود.

 

پیش از آنکه پوست قرمز و تحریک شدهٔ خود را خشک قلمداد کنید مطمئن شوید که از مواد آرایشی که باعث ایجاد درماتیت تماسی می شوند، استفاده نکرده اید.

 

برخی از افراد، در تلاش به منظور نرمتر کردن پوست خود، مجموعهای از مرطوب کننده ها را به کار میبرند که فقط باعث بدتر شدن وضع خشکی پوست می شود. معمولا این افراد از خشکی پوست خود شکایت میکنند و زمانی که آنها را معاینه می کنند متوجه می شویم که در واقع بر اثر یکی از اجزاء سازندهٔ مرطوب کننده ها دچار درماتیت تماسی شده اند.

 

 

درمان خشکی پوست :

 

متخصص پوست می تواند تعیین کند به کدام یک ازاجزای مرطوب کننده ها حساسیت دارید، اما به جای این کار می توانید به سادگی به مدت یک یا دو هفته مصرف کلیه مرطوب کننده ها را قطع کنید:

 

اگر مشکل به کلی برطرف شد، به درماتیت تماسی مبتلا بوده اید و باید از یک مرطوب کننده غیر حساسیتزای تازه استفاده کنید و مراقب هر نوع واکنشی در پوست خود اگر واقعاً مشکل شما خشکی پوست باشد، بدون شک در هوایی خشک به سر می برید.

 

در رطوبت طبیعی اغلب پوستها به طور طبیعی نرم و مرطوب است. اما زمانی که هوا خشک است، نظیر برخی از شرایط آب و هوایی یا در خانه یا محل کار گرم، هوا باعث جذب رطوبت پوست می شود. برای مقابله با این حالت دو راه وجود دارد. میتوانید هوا را مرطوب کنید تا برای جذب رطوبت با پوست شما .

 

رقابت نکند یا اینکه با ایجاد سدی روی پوست خود به صورت لوسیون یا مرطوب کننده، مانع اتلاف رطوبت پوست شوید. بهتریر شیوهٔ مرطوب کردن هوا استفاده از دستگاههای مرطوب کننده ای است..که با بخار سرد کار می کنند.

 

یکی از این دستگاهها را در اطاق خواب خود تعبیه کنید و در طول شب آن را روشن بگذارید.

 

در درمان خشکی پوست گیاهان نیز می توانند به مرطوب شدن هوا کمک کنند و به ویژه در دفاتر کار که استفاده از مرطوب کننده ها ممکن است مقدور نباشد، مفید خواهند بود

 

احتمالاً بهترین مرطوب کنندهٔ ارزان قیمت در درمان خشکی پوست وازلین است. اما اغلب مردم این احساس لغزندگی را دوست ندارند.

 

وازلین را شبها روی دستها، آرنجها، بازوها و هر نقطه ای که احساسی خشکی میکنند بمالند. این امر مانع از اتلاف رطوبت در شب می شود. پزشکان اغلب برای بیمارانی که روی صورت خود کاری نظیر پوسته برداری شیمیایی انجام داده اند، کریسکو تجویز می کنند.

 

در صورت استفاده از آن، سعی کنید کمترین مقدار را به کار برید و به خوبی آن را روی پوست بمالید. بهتر است فقط شبها از آن استفاده کنید. طی روز به چیز ملایمتری نظیر نیوآ یا لوبریدرم ، نیاز دارید

 

بهترین موقع استفاده از مرطوب کننده، بلافاصله پس از استجمام یا دوش گرفتن است که هنوز کمی مرطوب هستید. در صورتی که پوست نمدار خود را با مرطوب کننده بپوشانید، باعث به دام افتادن اب اضافی می شود و پوست شما را درمعرض رطوبت اضافی قرار میدهد

 

اگر دستان شما اغلب در آب قرار دارند، باید با دو اقدام زیر با خشکی پوست مقابله کنید به هنگام کار دستکش لاستیکی بپوشید و کنار سینی ظرفشویی یک مرطوب کننده قرار دهید تا هر بار به هنگام خشک کردن دستها به کار رود.

 

در صورتیکه به پشم حساسیت دارید به دقت مراقب احتمال وجود حساسیت به لائولین موجود در فراورده های پوستی باشید. اغلب مردم نمیدانند که آب در واقع دشمن پوست خشک به شمار می رود و این امر منحصر به دستها و به هنگام شستن و تمیزکردن ظروف نیست.

 

در درمان خشکی پوست حمام و دوش داغ باعث حذف رطوبت پوست می شود و صابون به کار رفته برای شستشو ان را بیشتر خشک می کند. در صورتی که پوستتان خشک است، استحمام و دوش گرفتن خود را کاهش دهید و سعی کنید حتی الامکان از دوش گرفتن در صبح و پس از ورزش خودداری کنید.

 

زمانی که دوش می گیرید یا استحمام می کنید از آب گرم به جای آب داغ استفاده کنید زیرا آب هرچه داغتر باشد، بیشتر باعث خشکی پوست می شود. در مورد صابون نیز دقت کنید. صابون داو”، صابون ملایم و مناسبی است.

 

صابونهای خالص اغلب خشک کننده هستند. در صورتی که از خشکی شدید پوست رنج می برید از داروخانه تقاضای فراوردههای غیر صابونی بکنید.

 

این مواد باعث پاکیزگی می شوند بدون آنکه خاصیت خشک کنندگی داشته باشند.

 

در صورتی که این افراد تنها مقدار کمی روغن زیتون (یک یا دو قاشق غذاخوری) به رژیم خود بیفزایند، این خشکی اغلب برطرف خواهد شد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.