خانه » آرایش و زیبایی » مراقبت پوست با استفاده از ماسک دست ساز

مراقبت پوست با استفاده از ماسک دست ساز

در این مطلب از سایت پارسی ۱ برای شما از مراقبت پوست که دغدغه بسیاری از خانم ها است صحبت می کنیم..

 

 

راه های مراقبت پوست :

 

برای مراقبت پوست ، همیشه پوست خود را تمیز نگهدارید و بدانید که گردوغبار، مواد آرایشی مثل کرم پودر و هرگونه مواد یا چربی زیاد که روی پوست بماند باعث می شود که منافذ پوست بسته شود و دراثر بسته شدن منافذ، پوست نمی تواند تنفس کند و عدم تنفسی پوست مساوی است با کدر شدن و پیر شدن و خلاصه خراب شدن پوست.

 

برای مراقبت پوست ، شب، قبل از خواب و صبح، بعد از بلند شدن از رختخواب پوست خود را با پاک کننده و تونیک تمیز کنید.

 

در اینجا به شما توصیه میشود که برای مراقبت پوست به جای شیرپاک کن و تونیک های آرایشی شیمیایی ساخت کارخانجات از پاک کننده های گیاهی که طبیعت در اختیارتان میگذارد استفاده نمائید که هم پاک کننده پوست شما است و هم تقویت کننده و مراقبت پوست

 

پس پنبه ای را برداشته با هریک از مواد زیر که در دسترسر دارید پوست صورت خود را تمیز کنید و بعد از ۲۰ دقیقه بشورید

 

ابتدا صورت خود را با آب بشوئید . ..

 

آب خیار، جوشاندهٔ رازیانه (بادیون)، جوشاندهٔ سرو کوهی، گلاب و آبلیمو، آب هندوانه، عرقی بیدمشک، شیر، عرق چهل گیاه، عرق نسترن، عرق بهار نارنج، روغن بادام (برای پاک کردن چشمهای آرایش شده).

 

توجه داشته باشید که همیشه بعد از شستن دست و صورت سعی کنید دست و صورت را خشک نکنید و رطوبت آب را از دست و صورت با خشک کردن از بین نبرید، برای این منظور حوله یا دستمال را روی دست و صورت خوابانده و سپس آن را بردارید با این عمل هم رطوبت پوست تا مدتی حفظ می شود و هم پوست چین و چروک برنمی دارد و در مراقبت پوست خللی ایجاد نمی شود.

 

 

ورزش دادن اعضای صورت روش دیگری برای مراقبت پوست :

همانگونه که با ورزش کردن می توان صاحب اندامی مناسب و زیبا بود با ورزش دادن اعضای صورت هم می توان صاحب پوست و صورتی جوان و شاداب شد. پس به نکات زیر توجه نمائید:

 

 

هرگز اخم نکنید و در موقع صحبت کردن و با فکر کردن و یا عصبانی شدن پیشانی خود را جمع نکنید

 

اخم کردن را کنار بگذارید و ابروها را بالا نکشید. بالا کشیدن ابرو و اخم کردن باعث می شود که خطوط عمودی، افقی روی پیشانی شما ایجاد شود.

 

برای مراقبت پوست ، همیشه در خواب و بیداری سعی کنید عضلات زیر پوست خود را به حالت خنده به سمت گوشها هدایت کنید. این عمل باید به صورتی انجام شود که در ظاهر چهرهٔ شما تغییری دیده نشود. با این عمل صورت شما حالت گشاد و شاد خواهد داشت و بدین ترتیب از افتادگی عضلات صورت جلوگیری می کند.

 

چشم هایتان را همیشه تا حد امکان باز کرده و نگذارید افتادگی پیدا کند. روزی دوبار صبح و شسب و هر بار ده مرتبه تخم چشمها را به سمت راست و چپ بالا و پائین ورزش دهید.

 

با این عمل هم خستگی را از چشمانتان دور می کنید و هم عضلات و ماهیچههای چشم را تقویت کرده اید.

 

تخم چشمها را بصورت دایره بچرخانید این عمل را ۵ بار از سمت راست و ۵ بار از سمت چپ انجام دهید.

 

سوراخ های بینی را تا حد امکان باز کرده نفس عمیق بکشید و تا ده بشمارید بعد به حالت اول برگردید. این عمل را ۸ بار تکرار کنید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *