پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه » سلامت » بیماری ها » درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم در منزل

درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم در منزل

در مطلب قبل از سایت پارسی ۱ در مورد بیماری بانوان ، دیسپلازی دهانهٔ رحم برای شما صحبت کردیم.. در ایم مطلب برای شما از روش های درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم و کنترل آن صحبت می کنیم.. در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید :

 

 

روش درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم چیست :

دیسپلازی دهانهٔ رحم در حالت پیشرفته بدون شک و بالطبع، محتاج جراحی است. اما در فاصلهٔ میان تست غیرطبیعی و تست پیگیری برای درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم ، این احتمال وجود دارد که وضع خود را به کمک طب تغذیه ای بهبود بخشید.

 

در درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم اغلب زنان (و بسیاری از پزشکان) در اولین مرتبهٔ دریافت نتیجهٔ غیرطبیعی آزمون پاپ اسمیر اصلاً اقدامی انجام نمی دهند، بلکه تنها آزمایش بعدی را برنامه ریزی می کنند. اما نباید در این باره وضعیت انفعالی به خود گرفت. در صورتی که نتیجهٔ آزمایش شما غیرطبیعی بوده است، بهتر است نهایت تلاش خود را به کار بگیرید تا نتیجهٔ آزمایش بعدی را اصلاح کنید و یک برنامهٔ ساده که در اینجا شرح خواهیم داد

 

این روند ممکن است در درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم نتیجه را از یک آزمون غیرطبیعی دیگر به یک آزمون کاملاً طبیعی، تغییر خواهد داد

 

چند عامل خطرزا در ایجاد دیسپلازی دهانهٔ رحم دخیل هستند که شامل فعالیت جنسی در سنین پائین، مصرف قرصهای خوراکی ضد بارداری، دو نوع ویروس (ویروس هرپس تیپ او ویروس پاپیلومای (زگیل) انسانی ) و کشیدن سیگار هستند.

 

زمانی که نتیجهٔ غیرطبیعی پاپ اسمیر را دریافت می کنید، راجع به هیچ یک از عوامل خطرزا (غیراز سیگار) کاری نمی توان انجام داد. اما شواهد فراوانی در دست است که فاکتورهای تغذیه ای نقش مهمی در ایجاد سرطان دهانهٔ رحم ایفاء می کنند.

 

آزمایش خون بیماران مبتلا به سرطان دهانهٔ رحم نشان داده است که در ۶۷ درصد موارد، سطح حداقل یک ویتامین غیرطبیعی بوده است.

 

در درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم بدانید که کمبود اسیدفولیک ارتباط نزدیکی با ایجاد دیسپلازی دهانه رحم دارد. مواردی گزارش شده است که پس از تشخیص دیسپلازی دهانهٔ رحم، شروع به مصرف مکملهای فولات کردند و متعاقباً آزمایش پاپ اسمیر آنها کاملاً طبیعی شده است.

 

کمبود بتا-کاروتن، و ویتامین A نیز ارتباط نزدیکی با ایجاد دیسپلازی دهانه رحم (سرویکس) دارد. در یک بررسی زنان مبتلا به کمبود ویتامین A سه بار بیشتر در معرض ابتلاء به دیسپلازی شدید بودند.

 

نقش مکملهای ویتامین A و بتاکاروتن در بهبود دیسپلازی دهانهٔ رحم، تا حدی که هیچ شواهدی از هیچ نوع سلول غیرطبیعی مشاهده نشود، اثبات شده است.

 

درصد مورد نیاز ویتامین C مصرف می کنند تا ده برابر بیشتر در معرض خطر ایجاد در صورتی که آزمون پاپ اسمیر غیرطبیعی داشته اید،

 

برای درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم کشیدن سیگار را قطع کنید، درمان تغذیه ای را برپایهٔ آنچه توصیه کردیم به کار ببندید و سپس زمانی که پزشک معالج شما پیشنهاد میکند آزمایش پیگیری را انجام دهید، آزمایش دوم را برای نیمهٔ دورهٔ قاعدگی برنامه ریزی کنید. پیش از انجام ازمایش دوش نگیرید.

 

نسخهٔ طبیعی درمان دیسپلازی دهانهٔ رحم به طور خلاصه :

 

اگر سیگار می کشید، آن را ترک کنید، این موضوع حائز اهمیت است زیرا کشیدن سیگار ارتباط نزدیکی با ایجاد دیسپلازی دارد

 

مصرف مکملهای روزانه خود را فراموش نکنید

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *