خانه » سلامت » داروهای گیاهی » در مورد سرماخوردگی و سرفه بیشتر بدانیم

در مورد سرماخوردگی و سرفه بیشتر بدانیم

زمستان عمده ترین وقت سرماخوردگی و سرفه است، اما هیچ تحقیقی قاطعانه در مورد دلیل آن توضیح نمی دهد. بیشتر از نود درصد سرماخوردگی ها را ویروسها ایجاد می کنند که متجاوز از دویست گونه هستند و مصرف آنتی بیوتیک تأثیری در آنها ندارد. سرفه ها نیز متفاوت و گاهی خشک و زمانی به دلیل گرفتگی گلو و سینه هستند.
به گزارش پارسی وان التهاب موجب سرفههای خشک می شود و سرفه های سینه، خلط دار است. می توانید برای کمک به خودتان هنگام سرماخوردگی کارهایی انجام دهید که بعضی از آنها در همان مرحلهٔ اولیه احتمال مبتلا شدنتان را کاهش میدهند. با این همه، به خصوص وقتی حالتان خیلی بد است، به خاطر داشته باشید که سرماخوردگی و سرفه معمولا بدون نیاز به هیچ درمانی خود به خود خوب می شود.

 

 

 

آگاهی علمی در خصوص سرماخوردگی و سرفه :

 

 
سرماخوردگی و سرفه بسیار مسری هستند و سالانه به طور میانگین، بزرگسالان دو تا چهار بار و کودکان شش تا هشت بار سرما میخورند. زنان شاید به دلیل تماس نزدیک تر با کودکان بیشتر از مردان دچار سرماخوردگی می شوند. سرماخوردگی یا به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم سرایت می کند: سرایت مستقیم از طریق ذراتی است که به هنگام عطسه یا سرفه پخش می شوند و غیر مستقیم هم مثل وقتی که با دست جلوی عطسه یا سرفه را می گیرید و بعد همان دست را به دستگیرهای می زنید و فرد دیگری بعد از شما آن را لمس می کند و سپس به دهان یا بینی خود دست میکشد که بدین ترتیب او نیز مبتلا می شود. وقتی علائم ناخوشایند سرماخوردگی (عطسه، سرفه، گرفتگی بینی، تب یا گلودرد) نمایان می شوند بیماری بسیار واگیردار است، اما درست پیش از ظهور هم همین طور است.
بسیاری از افراد به منظور پیشگیری از سرماخوردگی و سرفه مکمل ویتامینC مصرف میکنند، اما سالها است که این موضوعی بحثانگیز شده و اثبات علمی چندانی ندارد. در واقع تقریباً بر عکس است، زیرا تحقیقاتی که یازده هزار و سیصد نفر را در بر می گرفت، نشان داد مصرف قرصهای ویتامینC مانع از ابتلا به سرماخوردگی نمی شود. بنابراین به مراتب بهتر است تا این ویتامین از خوراکیها تأمین شود، چون به همراه آن گستردهٔ با ارزشی از انتی اکسیدان ها و نه فقط یک نوع ویتامین را کسب می کنید. علاوه بر این دسترسی بدن به ویتامین ها از طریق خوراکی ها چون مواد بیولوژیک بیشتری دارند، اسان تر است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

خواص عرق نعناع برای معده

خواص عرق نعناع برای معده و بیماریها

خواص عرق نعناع برای معده و سایر بیماریها بسیار است. شاید متوجه شده اید هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *