خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » نحوه ی شکل گیری شخصیت انسان

نحوه ی شکل گیری شخصیت انسان

شخصیت انسان در دنیای مادی خود، چیزی می شود که در دنیای نامرئی خود خلق می کند. هر انسان در این دنیا می باشد، به چند نکته کلیدی اشاره می گردد. یا ما در این مفاله از پارسی وان همراه باشید.

 
۱- شخصیت انسان : یک انسان دوست دارد در مورد شخصیت منحصر به فرد خود چه بگوید؟ کمتر تودار و اهل تفکر باشد یا بیشتر؟ صمیمیتر و مهربانتر؟ حساسی تر یا قوی تر؟ نگرانی کاملا مورد نظر باشد. قالب انسانی، در حال انجام دادن آنها بوده است. اگر انسان بداند و شک نداشته باشد، میتواند شخصیتی خاص را انتخاب کند که خواسته اش در این دنیا، به بهترین نحو تأمین گردد و به توانایی خود، هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی، اطمینان داشته باشد. آن جادوی واقعی که در زندگی کنونی، انسان را دگرگون میسازد، خلق خواهد کرد. انسان دقیقاً آن شخصیتی خواهد بود که در ذهن خود به تصویر کشیده است و رفتارهایی را پیش خواهد گرفت که دیدگاه درونی جدید و معجزه استای انسان را نشان خواهد داد.

 

 

۲- استعداد انسان: استعداد بخشی از شخصیت انسان است.استعداد به طور کلی، توانایی شخصی خدادادی تلقی گردیده و موجب می شود، برخی موفق تر از دیگران باشند، جسم و وضع مادی و ظاهری انسان، ہر عملکرد درونیش در این دنیای مادی اثر میگذارد. تصميم انسان در هر زمینه ای برای پیروز شدن، براساس علاقه اش قرار دارد. اگر قد کوتاه داشته است به احتمال زیاد علاقه ای نخواهد داشت که بازیکن حرفه ای بسکتبال شود.

 

 

آگاهی علمی در خصوص استعداد در شخصیت انسان :

 

 

اما اگر این علاقه را داشته باشد و بداند که میتواند این کار را انجام دهد، در ان صورت انسان براساس این باور عمل خواهد کرد و بازیکن حرفه ای نیز خواهد شد. استعداد انسان، مانند هر ویژگی دیگرش، تابعی است از نیروی نامرئی که در جسم مادی او جاری است. استعداد در اختیار انسان، تحت تأثیر نیرویی است که در تمام وجود انسان جریان دارد. البته پذیرفتن این امر دشوار است، مخصوصاً وقتی یک عمر به شما تلقین شده است که باور داشته باشید که برخی از افراد، استعداد دارند و بقیه ندارند، اما شما میتوانید حرکت چرخ جهان را تغییر دهید و استعدادی را خلق کنید که برای تأمین هدف خود، در این دنیا نیاز دارید. زندگی انسان براساس نیاز به بهتر بودن از دیگران قرار دارد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تنهایی

تنهایی کافیست.ما به دیگران احتیاج داریم

گروهی از ما گمان می کنیم که تنهایی در زندگی به معنای رسیدن به بلوغ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *