خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » آشنایی با علت های ضرورت آب در بدن

آشنایی با علت های ضرورت آب در بدن

لزوم آب برای زنده ماندن، امری است که در ردیف خوراک و هوا،  جزء مهمترین لازمه ی زیست بشر می باشد. هفتاد درصد بدن ما را آب تشکیل می دهد. نوشیدن آب ، هرگز موقعیت منظور ما را تأمین نخواهد کرد، بلکه میوه و سبزی و صیفی جزء خوراکی هایی است که فشرده و غلیظ نیستند، منظور از «فشرده» آن است که آب محتوی آن چه از طریق پختن، چه بواسطه ی دستکاری و تغییر دادن شکل و وضع طبیعی آن، دفع شده است.

مثل سیب زمینی کباب شده یا سرخ شده می باشد. کلیه نیازهای غذایی بدن انسان یعنی ویتامین ها، مواد کانی، پروتئینها و اسیدهای آمینه، آنزیمها، هیدروکربورها و اسیدهای چرب موجود که برای بقای انسان لازم است، در میوه ها و سبزی ها و صیفیجات یافت می شود و همه ی نیازمندیهای بدن را تامین می کنند.

با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

 

 

آگاهی علمی در خصوص ضرورت آب در بدن :

 

 

آب سبزی ها و میوه ها که حاصل مواد غذایی ضروری است. در روده ی انسان مستقیماً جذب می شوند و همه ی نیازمندیهای بدن را جبران می کنند. آب میوه و سبزی ضمن اینکه همه مواد غذایی را به بدن می رسانند. بدن را نیز پاکسازی می کنند. تغذیه ی میوه و سبزی و صیفی کاملترین روش در پاکسازی بدن می باشند. اگر انسان دارای مزاج سالم و سرزنده باشد، باید خوراک زنده مصرف کند. خوراک زنده خوراکی است که پر اب باشد، مانند میوه و سبزی و صیفیجات، پستانداران معمولاً از گیاهان آبدار و زنده استفاده می کنند. هر گیاه سنبز، میوه و دانه در حالت طبیعی و خام خود از اتم ها و مولکولهایی تشکیل شده است که در میان اتم ها و مولکولهای آن عناصر حیاتی قرار دارند، که ارتباط و وابستگی متقابلند. طبیعتاً مواد بیجان نمی توانند کار ارگانیسمهای زنده را انجام دهند. در نتیجه غذایی که در معرض حرارتی بیش از ۵۵ درجه قرار گرفته باشد، ارزش غذایی و حیاتی خود را از دست داده است.

 

 

به طور اختصار، با خوردن خوراک پر آب، عملاً مواد زاید و مسموم کننده، از بدن شسته و دفع می شود و نمی گذارد مواد زاید انباشته شود. و وزن بدن افزایش یابد، هیچ تجربه و روشی نمیتواند، بیشتر از صرف منظم خوراک آبدار، به مقدار مناسب، دوره ی دفع را در دستگاه گوارش تسریع کند، تایید و تصدیق این مسأله، ساده ترین کار بدن می باشد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *