خانه » راه کارهایی برای داشتن حافظه ای برتر

راه کارهایی برای داشتن حافظه ای برتر

برای تقویت حافظه ی خود و تبدیل آن به یک حافظه ی برتر و قوی ما را در این مقاله همراهی کنید.

 

 

راه کار های تقویت حافظه :

 

 

۱- یادآوری فوری: یادآوری روش مفیدی است که اطلاعات را حفظ می کند، یادآوری تنها راه فرستادن اطلاعات از حافظه ی فوری به حافظه ی کوتاه مدت و از آنجا به حافظه دراز مدت می باشد، یعنی اگر هر چیزی به تعداد کافی تکرار شود، حافظه ی کوتاه مدت اطلاعات را به حافظه دراز مدت خواهد .

 

۲- ساده ترین و قوی ترین روش یادآوری را که یادداشت کردن است، فراموش نکنید؛ یک دفترچه ی یادداشت داشته باشید، همه ی موارد را در آن بنو سید و هر روز صبح مرورش کنید.

 

۳- اگر از تصور کردن استفاده می کنید، باید از وقایع، اماکن، لحظات حواس پنجگانه استفاده کنید، تصورات جدید را به چیزهایی که از قبل می شناخته اید متصل کنید تا یادتان بماند. با تصور کردن وساختن فیلمهای ذهنی در مورد فردا میتوانید فهرست کارهای لازم را به خاطر بسپارید.

 

۴-به گزارش پارسی وان :تمرکز، رقیب روش های یادآوری نیست، بلکه ابزار بی نظیری برای اثر بخشی انها است.

 

۵- روشی های یادآوری جواب میدهند، چه قبول داشته باشید چه قبول نداشته باشید، تمرین سبب افزایش سرعت و دقت می شود.

 

۶-مغز به جریان خون فراوان نیاز دارد که با ورزش های هوازی مرتب، میتوان انرا فراهم کرد. چنانکه سامانه ی قلبی عروقی سالم باشد، خون بیشتری به مغز میرسد، و با خود مقداری اکسیژن، ویتامین، مواد معدنی و گلوکز حمل می کند. « تغذیه ی » سلولهای مغزی بوسیله ی افزایش جریان خون ناشی از فعالیت و نیز به وسیله غذای سرشار از مواد مغذی، ممکن است به کارکرد کار امدتر مغز بینجامد.

 

۷- میان استرس و فراموشکاری روانی ارتباطی آشکار وجود دارد، یعنی هر چه بیشتر دچار استرسی باشیم، بیشتر فراموش کار خواهیم بود.

 

۸- برای داشتن حافظه نیرومند، بایستی از روانی سالم و پیکری تندرست برخوردار باشیم. اضطراب ها و دلهره های ناخواسته و نگرانیهای بیهوده، نه تنها از کارایی مغز و کاربرد حافظه خواهد کاست، بلکه عملاً موجب اختلالات و بینظمی های بسیار در انبان محفوظات انسان خواهد شد، با این ترتیب تا بهره گیری از قدرتهای نهفته طبیعی، نفسانیات خویش را پیدا نخواهیم کرد.

 

۹- اجتماعی بودن و سرگرم شدن به انواع بازیهای ژیمناستیک، مثل بازی هایی که نیازمند استعلام از حافظه است. داشتن خلاقیت در هنر و نویسندگی، حل جدول یا انواع معماهای دیگر، به تداوم کارکرد مغز کمک می کند. خوردن غذاهای سرشار از آنتی اکسیدانها مثل بتاکاروتن، به علت رادیکال های آزاد مانع تخریب سلول های مغزی می شود. غذاهایی میل کنید که سرشار از ویتامین B ،E ،C A و سلنیوم باشد. این ویتامین ها از مصرف انواع و اقسام غذاها مانند غذاهایی از غلات سبوس دار، انواع میوه، سبزی های تازه، ماهی و فرآورده های دریایی، گوشت بی چربی، به دست میآید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *