پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » رابطه ی بین ذهن انسان و موفقیت او در زندگی

رابطه ی بین ذهن انسان و موفقیت او در زندگی

ذهن انسان از دو بخش اصلی تشکیل شده است: ذهن هشیار و ذهن ناهشیار. ذهن انسان مسئولیت همه ی تصمیم گیری های اورا به عهده دارد، حال آنکه مقدمات و اجرای این تصمیمات به عهده ی ذهن ناهشیار اوست و این چیزی است که غالبا توجهی به آن نمی شود، ضمیر هشیار ما خواسته های ما را تعیین می کند و ضمیر ناهشیار ما، راه رسیدن به ان خواسته ها را نشان میدهد. به عبارت دیگر، همه ی ما از زندگی آن چیزی را به دست میآوریم که انتظار به دست آوردنش را داریم. اگر بیشتر بخواهیم، بیشتر به دست می آوریم. اما اگر در ضمیر هشیار خود هیچ خواسته ی مشخصی نداشته باشبیم، مسلم است که ضمیر ناهشیار ما هرگز به دنبال راهی برای رسیدن به آن، نخواهد گشت.

 

آگاهی علمی در خصوص ذهن انسان :

 

 

به گزارش پارسی وان ذهن انسان می تواند از طریق تفکر به هر جایی که میخواهد برود. میتواند برسد و قادر است که موضع و موقعیت کنونی فرد را تشخیص دهد و از طرفی می تواند او را از همان موضع و موقعیت به جایی برساند که آرزویش را دارد. اندیشه ی بزرگ به پیامدهای بزرگ می انجامد و اندیشه ی حقیر جز به نتایج حقیر راه نمی گشاید. زندگی مجموعه ای از انچه بودهایم نیست، بلکه مجموعه ایست از انچه که ارزوی بودنش را داشته ایم.

 

 

موفقیت عبارت از به وجود آوردن حالتی ذهنی است که به انسان امکان میدهد تا هر ان چه را که واقعا میخواهد به دست اورد. تصویر سازی ذهنی، تکنیکی است که با متمرکز کردن انرژی در ذهن خود، انچه را که میخواهید به دست خواهید آورد. تصویر سازی ذهنی باید کامل باشد، تصویر سازی ذهنی، دیدن از طریق ذهن است. با تصویر سازی ذهنی میتوان بیماری را به تندرستی تبدیل کرد. حد و مرزهای قدرت تصویر سازی ذهن را تدبیر می کند و کاردانی خود شما تعیین می کند. در هر زمان، تنها یک اندیشه محوری داشته باشید. متاسفانه ما غالبا تصویر سازی ذهنی را براساس اهدافی مشخص انجام نمیدهیم. بنابراین باید قبل از هر چیز، بکوشیم تا نیروی تجسم خود را در جهتی پرورش دهیم که امکان رشد در تک تک جنبه های زندگی، برای ما فراهم گردد، باید تفکر مثبت، احساس مثبت و دیدن مثبت را تمرین کنیم. اگر میخواهید به اهداف و خواسته تان برسید، باید ایمان داشته باشید. ایمان آگاهانه، کلید موفقیتها است. تکرار جملات قاطعانه و مثبت به کلام ما اعتبار میبخشد. هنگامی که خواسته ها را با صدای بلند ادامی کنیم، همیشه یک نفر وجود دارد که به دقت به حرفهای ما گوش می دهد و آن ضمیر ناهشیار خود ماست.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *